Lato to pora roku, w której dla wielu z nas rozpuszczone włosy nie mają prawa bytu. Wygodne upięcia to najlepszy sposób na ochłodzenie – a jeśli dodatkowo są proste i szybkie do wykonania, sprawdzają się idealnie. Jakie fryzury szczególnie polecamy na upalne letnie miesiące?

Kucyk, czyli klasyk nad klasykami

Prostą, szybką i wygodną fryzurą na lato jest oczywiście klasyczny kucyk – zarówno ten na czubku głowy, jak i ten niski, bliżej karku. Zapobiega on przyklejaniu się pojedynczych pasm do policzków w upalne dni i zapewnia odrobinę chłodu na karku. Luźny kucyk nadaje się głównie na co dzień, z kolei ciasne upięcie z długich włosów okaże się dobrym wyborem nawet na elegancką okazję. Dużym atutem kucyka jest to, że można wykonać go na kilka sposobów – dzięki temu pasuje on do różnych kształtów twarzy. Możesz urozmaicić go kilkoma kosmykami swobodnie opadającymi na twarz bądź postawić na wersję z całkowicie wygładzonymi włosami. Wówczas może Ci się przydać lakier wygładzający, olejek lub kilka wsuwek. W ofercie Bea Beleza znajdziesz gumki jedwabne, które będą w tym wypadku świetnym dodatkiem! Dodatkowo nabłyszczacz do włosów Moonlight od Medavita lub SCHWARZKOPF Osis Sparkler 300ml – Spray nabłyszczający pozwoli uzyskać bardzo modny aesthetic look.

SCHWARZKOPF Osis Sparkler 300ml – Spray nabłyszczający MEDAVITA Idol Moonlight Glossy Hair Spray 150ml – Lakier do włosów nabłyszczający

Luźny koczek – modny i wygodny

Miłośniczkom niskich upięć powinien spodobać się luźny koczek przy karku. To niezwykle popularna fryzura, której wykonanie również nie wymaga wiele czasu, umiejętności czy akcesoriów. Wystarczy gumka do włosów i kilka prostych ruchów – w kilkanaście sekund wykonasz koczka idealnego! Niedbały messy bun to jedno z najbardziej lubianych upięć, które w lecie ratuje przed upałami. Jeżeli z kolei wolisz bardziej wygładzone i zdyscyplinowane fryzury, ciasny kok bez wystających kosmyków pozwoli utrwalić idealnie dobrany lakier np. Medavita Idol o wybranym stopniu utrwalenia.

MEDAVITA Idol Satin Strong Shaper Dry Hair Spray 5 500ml – Lakier do włosów o ultra suchym wykończeniu (mocny)

Wysoki kok na czubku głowy

Wysoki koczek to kolejne upięcie, które w lecie okaże się świetnym wyborem. Może on przybierać różne kształty oraz wielkości, a przy tym jest wyjątkowo prosty i szybki do wykonania. W tym celu wystarczy związać włosy gumką na czubku głowy, owinąć pasma wokół powstałego kucyka i zabezpieczyć je drugą gumką, spinkami lub wsuwkami. Tego rodzaju koczek prezentuje się dobrze zarówno w ciasnej wersji, jak i w tej luźnej – wówczas mówimy o tzw. messy bun. Możesz postawić na pojedynczego koka na środku głowy lub wykonać dwa mniejsze koczki po bokach – to wyjątkowo dziewczęcy look! Jeśli chcesz, wypuść też na twarz pojedyncze cienkie pasma – dodadzą one fryzurze dodatkowego uroku. Do lekkiego utrwalenia sprawdzi się lakier MATRIX High Amplify Proforma Hairspray 400ml – Lakier do włosów lub ARTEGO Qualify 500ml – Lakier modelujący.

Half bun, czyli połączenie koczka i rozpuszczonych włosów

Jeśli nie chcesz całkowicie rezygnować z rozpuszczonych włosów, dobrym rozwiązaniem będzie tzw. half bun. Najlepiej prezentuje się on na pasmach falowanych, czesanych wiatrem – a latem często wyglądają one właśnie w taki sposób. Do uzyskania efektu delikatnych fal można wykorzystać: MEDAVITA Idol Ocean Texturizing Sea Salt Spray. Chcąc wykonać tego typu fryzurę, część włosów należy pozostawić rozpuszczoną, a ich wierzchnią warstwę spiąć w niewielki koczek na czubku głowy. To wszystko – a ta ekspresowa fryzura sprawdzi się w wielu różnych okolicznościach!

MEDAVITA Idol Ocean Texturizing Sea Salt Spray 150ml – Teksturyzująca sól morska do włosów

Zaplecione włosy – warkocz, kłos, a może francuz?

W gorące letnie dni warto również spleść włosy w luźny warkocz – a ich wybór jest naprawdę duży. Może to być warkocz klasyczny, kłos, francuz, a nawet dwa warkocze po bokach – wcale nie są one zarezerwowane wyłącznie dla małych dziewczynek! To idealny wybór dla kobiet, które nie przepadają za klasycznymi kucykami, lecz chciałyby spiąć włosy w upale. Wyjątkowo dobrze prezentuje się luźny warkocz z niedbale powyciąganymi kosmykami. Taka fryzura pozwala utrzymać pasma w jednym miejscu – np. w przypadku silnego nadmorskiego wiatru – a przy tym wygląda niezwykle uroczo. Polecane produkty: SCHWARZKOPF Silhouette Schwarz 750ml – Bardzo mocno utrwalający lakier do włosów.

Wymienione fryzury to wygodne i modne od lat rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w upalny dzień. W ofercie Bea Beleza czeka na Ciebie duży wybór gumek i wsuwek do włosów, dzięki którym z łatwością je wykonasz. Oprócz tych drobnych akcesoriów znajdziesz u nas utrwalające kosmetyki – np. lakiery czy pianki – które sprawią, że letnie upięcia będą wyglądały idealnie przez cały dzień! Jeśli z kolei chcesz dodatkowo zabezpieczyć włosy przed wysokimi temperaturami czy szkodliwym działaniem chloru i soli, sprawdź nasz asortyment mgiełek i olejków ochronnych z filtrami UV.