Dokładnie rozczesane włosy prezentują się znacznie lepiej niż splątane, strączkujące się kosmyki. Ich rozczesywanie sprawia nam jednak niekiedy nie lada kłopot. Co zrobić, aby ułatwić sobie tę czynność i móc zawsze cieszyć się miękkimi, gładkimi pasmami?

Rozczesuj we właściwy sposób

Problem z rozczesaniem włosów może wynikać z niewłaściwego używania grzebienia lub szczotki. Rozczesywanie należy bowiem zawsze zaczyna od końcówek, a nie od nasady. Przytrzymując pasmo, należy poruszać się w górę i rozczesywać kolejne mniejsze partie, aż do momentu gdy będzie można z łatwością przejechać szczotką po całym paśmie. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnego szarpania kosmyków i zmniejszymy ryzyko ich uszkodzenia. Co ważne, warto zrezygnować z rozczesywania włosów tuż po myciu – są one wówczas dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie nie uczesać mokrych pasm, postaraj się znaleźć odpowiednią szczotkę.

Wybierz odpowiednią szczotkę do włosów

Na łatwość rozczesywania włosów w dużym stopniu wpływa sama szczotka lub grzebień. Akcesorium powinno być dobrane do grubości i rodzaju kosmyków. Przykładowo, do rozczesywania długich, grubych pasm najlepiej nadaje się duża szczotka typu paddle brush. Długie, szeroko rozstawione igły lub włosie są w stanie poradzić sobie z najbardziej gęstymi kosmykami. Posiadaczki oraz posiadacze krótkich i raczej cienkich włosów mogą z kolei sięgnąć po mniejsze szczotki z krótszym, lecz gęsto rozstawionym włosiem. Znaczenie ma także sam rodzaj włosia. Klasyczne szczotki z nylonowymi igłami zakończonym kuleczkami umożliwiają delikatne rozczesywanie cienkich, osłabionych pasm – podobnie jak szczotki z włosiem dzika. Praktyczne rozwiązanie stanowi szczotka z włosiem mieszanym, którą nie tylko dobrze rozczeszemy, ale i nabłyszczymy pasma. Poszukując idealnej szczotki do włosów – bez względu na ich rodzaj – warto przyjrzeć się ofercie popularnej marki Olivia Garden. W asortymencie Bea Beleza czekają na Ciebie modele w różnych rozmiarach i kształtach, zarówno z włosiem dzika, jak i z nylonowymi igłami. Zamiast szczotki możesz też postawić na drewniany grzebień z szerokim rozstawem zębów.

Sięgnij po krem ułatwiający rozczesywanie

Aby z łatwością rozczesać nawet wyjątkowo grube i gęste włosy, warto sięgnąć po specjalny kosmetyk ułatwiający rozczesywanie. Zapewni on szczotce znacznie lepszy poślizg po powierzchni kosmyków i uchroni je przed łamaniem w trakcie czesania – zwłaszcza jeśli należą one do wyjątkowo niesfornych. Produktem, który przy rozczesywaniu warto mieć w zasięgu ręki, jest krem w sprayu Huile d’Etoile Dreamful All In One marki Medavita. Kosmetyk nie tylko ułatwia rozczesywanie włosów, ale i zapewnia im aż dziesięć dodatkowych korzyści. Nałożony na kosmyki zapobiega on ich łamaniu i puszeniu, a ponadto – nawilża i wzmacnia je od środka niczym odżywka. Włosy po rozczesaniu zachwycają miękkością oraz blaskiem. Wystarczy rozpylić spray na wilgotnych, umytych pasmach jeszcze przed suszeniem, a staną się one znacznie łatwiejsze do ujarzmienia.

Używaj olejków i serów

Rozczesywanie może ułatwić także odpowiedni olejek lub serum – pasma o prawidłowym poziomie nawilżenia znacznie lepiej współpracują ze szczotką i grzebieniem. Przykładowo, serum Medavita Nutrisubstance Shining Hair Serum skutecznie ułatwia czesanie, jednocześnie nawilżając, nabłyszczając i zabezpieczając kosmyki. To idealny wybór nawet do najbardziej niesfornych i szorstkich włosów, których nie sposób rozczesać przy użyciu samej szczotki. Warto zwrócić uwagę także na ujarzmiająco-wygładzające serum Keratin Miracle Go Smooth Hair Foundation Serum marki Medavita. Produkt wspomaga naprawę uszkodzeń na powierzchni włosów, zabezpiecza je przed powstawaniem nowych i wygładza powłokę kosmyków. Dzięki temu splątane włosy stają się elastyczne od nasady aż po końce, a ich rozczesywanie nie stanowi dłużej problemu.