Zdrowe, elastyczne i lśniące włosy to coś, o czym marzy większość kobiet. Ich pielęgnacja obejmuje jednak nie tylko regularne mycie. Chcąc zachować pasma i skórę głowy w jak najlepszym stanie, warto zwrócić uwagę także na inne aspekty, takie jak prawidłowe czesanie czy wycieranie włosów. Jak złe pielęgnacyjne nawyki mogą wpływać na włosy?

Sen w mokrych włosach

Myjesz włosy wieczorem i kładziesz się spać, zanim całkowicie wyschną? To jeden z najczęstszych błędów, które mogą doprowadzić do widocznych zniszczeń kosmyków. Wówczas pasma nie tylko dłużej schną, ale również są znacznie bardziej narażone na złamania, rozdwajanie i inne uszkodzenia. Co więcej, cierpi na tym również sama skóra głowy.

Brak termoochrony

Częsta stylizacja na gorąco bez termoochrony to także jeden z największych błędów, które skutkują przesuszeniem i zniszczeniem włosów. Mowa zarówno o używaniu prostownicy czy lokówki, jak i o suszeniu mokrych pasm gorącym nawiewem. Zapominając o sprayu lub olejku termochronnym przed stylizacją, szybko zauważysz pogorszenie stanu swoich kosmyków.

Tarcie włosów ręcznikiem

Kolejnym częstym błędem w pielęgnacji włosów jest zbyt intensywne wycieranie mokrych pasm ręcznikiem. Nie przyspiesza to wcale schnięcia, za to uszkadza łuskę włosa. Zamiast energicznie trzeć włosy ręcznikiem, lepiej delikatnie odciskać je z wody. Tradycyjny ręcznik warto ponadto zastąpić bawełnianą koszulką lub specjalnym turbanem do włosów.

Niewłaściwe czesanie

Mogłoby się wydawać, że czesanie włosów to jedna z najprostszych czynności pielęgnacyjnych. Nie każdy jednak wie, że niewłaściwe rozczesywanie pasm może prowadzić do uszkodzeń na ich powierzchni. Czesanie należy rozpoczynać nie od nasady, a od końcówek, powoli przechodząc coraz wyżej – bez nadmiernego szarpania i przy użyciu odpowiedniej szczotki lub grzebienia.

Mycie w zbyt gorącej wodzie

Za wysoka temperatura wody podczas mycia również wpływa negatywnie na stan włosów oraz samej skóry głowy. Pasma stają się wówczas bardziej podatne na złamania oraz wypadanie. Gorąca woda powoduje również szybsze przetłuszczanie się skóry głowy.

Skuteczny sposób na poprawę stanu włosów, czyli wcierki

Jeśli zależy Ci na widocznej poprawie stanu swoich kosmyków, postaw na… dobrą wcierkę! To kosmetyk, który pozytywnie wpływa na skórę głowy, wzmacnia cebulki i pobudza pasma do wzrostu. Sama aplikacja wcierki na skalp to jednak nie wszystko – najważniejsze, aby połączyć ją z dokładnym masażem. Regularnie wmasowując wcierkę w skórę głowy, szybko zauważysz wiele nowych „baby hair”. Co więcej, włosy będą rosły szybciej, staną się mocniejsze i mniej łamliwe. Jednym ze szczególnie wartych polecenia produktów są wcierki marki Medavita z serii Lotion Concentrée. Oprócz zahamowania wypadania włosów wpływają one na ogólny stan

i wygląd kosmyków.

Klasyczny Lotion Concentrée

Lotion Concentrée to podstawowa wcierka do włosów marki Medavita, stanowiąca bazę dla innych wcierek z linii. Dzięki zawartości ponad dziesięciu cennych komponentów pochodzenia naturalnego, produkt skutecznie pobudza mikrokrążenie skóry i hamuje nawet bardzo intensywne wypadanie włosów – bez względu na przyczynę. Co więcej, pomimo obecności alkoholu kosmetyk zapewnia skórze nawilżenie i wnika głęboko do wnętrza włosa. Pasma stają się dzięki temu mocniejsze, grubsze i elastyczne. Wcierka Lotion Concentrée dedykowana jest do każdego rodzaju włosów i może być stosowana kilka razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty przynosi masaż wykonywany przy użyciu produktu co drugi dzień.

Lotion Concentrée Homme – na łysienie na tle hormonalnym

Na bazie klasycznej wcierki Lotion Concentrée powstał produkt przeznaczony dla osób, które borykają się z łysieniem na tle androgenowym – Lotion Concentrée Homme. Jedyną różnicą w składzie jest w tym przypadku wyciąg z palmy sabałowej Serenoa Repens. To właśnie on wykazuje właściwości antyandrogenowe i zapobiega dalszemu niszczeniu mieszków włosowych. Wcierka dotlenia skórę, odżywia cebulki włosa i skutecznie stymuluje mikrokrążenie skóry głowy. Sprawdza się ona także w przypadku nadmiernego przetłuszczania się włosów – jej systematyczne stosowanie skutkuje uregulowaniem pracy gruczołów łojowych. Podobnie jak w przypadku Lotion Concentrée, wcierkę najlepiej stosować co dwa dni. Można wówczas zaobserwować widoczne zahamowanie wypadania, a ponadto – poprawę stanu i wyglądu pasm.

W listopadzie w Bea Beleza wcierki Lotion Concentrée i Lotion Concentrée Homme czekają na Ciebie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wypróbuj produkty na własnej skórze (i włosach) i zobacz, jak poprawi się stan Twoich kosmyków!