Stojąc przed wyborem suszarki do włosów, warto postawić na profesjonalny sprzęt łączący w sobie niebanalny design z szeregiem przydatnych i praktycznych funkcji. Sprawdź, na jakie parametry powinnaś zwrócić uwagę przed kupnem suszarki do włosów.

Moc suszarki

Na rynku dostępne są suszarki od 1000 W do 2400 W. Im wyższa moc, tym szybciej wysuszysz swojej włosy. Dlatego najlepiej w praktyce sprawdzają się suszarki o mocy minimum 1600 W, które z łatwością i szybkością suszą nawet grube, gęste i długie pasma.

Siła nawiewu i regulacja temperatury

Zwykle suszarki mają 2-stopniowe przełączniki prędkości nawiewu, choć można znaleźć i takie urządzenia, które posiadają 3, a nawet 6 stopni, tak jak model Utopia marki HH Simonsen. Obok siły nawiewu, ważnym parametrem suszarki jest również regulator temperatury wydmuchiwanego powietrza. Większość urządzeń posiada taką funkcję, oferując od 2 do 6 stopni regulacji.

Dzięki regulacji siły nawiewu i temperatury można ustawić, w zależności od potrzeb, szereg kombinacji prędkości i temperatury powietrza. Jeśli chcesz szybko wysuszyć mokre włosy, wystarczy, że ustawisz suszarkę na najwyższą moc i temperaturę. Jeśli natomiast chcesz podsuszyć wilgotne, cienkie i delikatne pukle, możesz wybrać największą siłę nawiewu i zmniejszyć temperaturę. Używasz suszarki także do modelowania włosów? Tu z pewnością przyda się słabszy nawiew i wysoka temperatura.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy suszarka posiada funkcję chłodnego nawiewu. Zimne powietrze pozytywnie wpływa na stan pukli, ponieważ domyka łuski i sprawia, że pasemka stają się gładkie i błyszczące. Zimny strumień świetnie też utrwala już wymodelowaną fryzurę.

ELCHIM 3900 Light – Suszarka lżejsza niż inne pastelowo błękitna HH SIMONSEN Utopia Dryer – Suszarka Utopia

Budowa suszarki

Jeśli chodzi o budowę suszarki, przed zakupem warto w szczególności sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada antypoślizgowy uchwyt oraz jakiej długości ma kabel. Suszarki z gumowanym uchwytem pewnie leżą w ręku, co przekłada się na ich komfort użytkowania. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje też mniejsze ryzyko upuszczenia urządzenia. Jeśli chodzi o przewód, to profesjonalne suszarki do włosów wyposażone są w 3-metrowy kabel, co jest wygodnym rozwiązaniem zarówno w domu, jak i w salonie fryzjerskim.

Jonizacja powietrza

Wszystkie suszarki dostępne w naszym sklepie posiadają opcję jonizacji powietrza. Na czym polega jonizacja? W trakcie suszenia pasemek suszarka wytwarza jony ujemne, które wychwytują i neutralizują ładunki dodatnie powstające na powierzchni pukli w trakcie ich suszenia. Dodatnie ładunki sprawiają, że łuski włosa otwierają się, w efekcie czego pasma stają się szorstkie i matowe oraz puszą się i elektryzują. Jonizator zamyka łuski, zapobiega elektryzowaniu się włosów, pozostawiając je wygładzonymi i nabłyszczonymi.

HH SIMONSEN Boss Hair Dryer Limited Edition Gold Metallic – Suszarka Boss Gold Metallic HH SIMONSEN Envy Fon – Suszarka do włosów

Suszarka z dyfuzorem – dla włosów pełnych objętości

Suszarki w standardzie wyposażone są w nakładkę, jaką jest koncentrator, posiadającą wąską końcówkę ze szczeliną, dzięki czemu strumień powietrza z łatwością można kierować na wybrane pasmo włosów, co znacznie usprawnia modelowanie kosmyków.

Ciekawym rozwiązaniem są jednak modele suszarek z dyfuzorem, tj. nakładką rozpraszającą strumień powietrza. Dzięki suszarce z dyfuzorem z długimi końcówki uniesiesz włosy u nasady, z kolei dzięki tej wyposażonej w dyfuzor z krótkimi końcówkami możliwe będzie nadanie puklom objętości. Suszarki z dyfuzorem polecane są również paniom z kręconymi włosami, ponieważ zapobiegają puszeniu się tego typu pasemek.

GHD Professional Hair Drying Kit – Suszarka Air Zestaw GHD Flight Travel Hairdryer Nocturne Collection – Składana suszarka podróżna

Postaw na profesjonalne suszarki do włosów znanych i cenionych marek, takich jak Elchim czy HH Simonsen, by przez długie lata móc cieszyć się niezawodnym sprzętem, który będzie chronił włosy przed puszeniem i elektryzowaniem się, czyniąc pasma nawilżonymi, wygładzonymi i pełnymi blasku.