stylizacja włosów

Wiele z nas doskonale sobie zdaje sprawę, że stylizacja „na gorąco” niszczy włosy, jednak mimo to, regularnie prostuje lub kręci włosy. Niestety pasma, które nie są należycie chronione przed działaniem wysokiej temperatury, szybko ulegają zniszczeniu. Stają się matowe, łamliwe i zaczynają się rozdwajać. By temu zapobiec, należy stosować odpowiednie kosmetyki termoochronne.

Dlaczego należy chronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury?

Regularna, częsta stylizacja „na gorąco” niszczy nasze włosy. Wystawianie kosmyków na działanie temperatury już powyżej 60 stopni Celsjusza powoduje zrywanie wiązań chemicznych w kosmykach. Powyżej tej wartości zmianie ulega stan skupienia wody, będący naturalnym składnikiem pasemek. Woda zamienia się w parę wodną, co przyczynia się do zniszczenia keratyny, a to w konsekwencji sprawia, że pasma stają się suche, łamliwe i kruche, tracą swój połysk oraz piękny i zdrowy wygląd. By tego uniknąć, wcale nie musisz całkowicie rezygnować z korzystania z prostownicy czy lokówki. Wystarczy, że będziesz stosować kosmetyk termoochronny, a także wyposażysz się w dobrej jakości sprzęt do stylizacji ze specjalnymi powłokami, zabezpieczającymi strukturę włosów przed uszkodzeniami.

HH SIMONSEN ROD VS3 Blush/Gold – Lokówka ROD VS3
KMS Therma Shape Shaping Blow Dry 25ml - Spray nadający ksztalt podczas suszenia (mini produkt)
< KMS Therma Shape Shaping Blow Dry 25ml – Spray nadający ksztalt podczas suszenia (mini produkt)
GHD V Gold Styler Gift Set Nocturne Collection – Zestaw: prostownica z akcesoriami

Jak zabezpieczać włosy przed wysoką temperaturą?

By zabezpieczyć pasma przed niszczycielskim działaniem wysokiej temperatury, podczas suszenia, prostowania czy kręcenia włosów należy stosować wysokiej jakości kosmetyki fryzjerskie wykazujące właściwości termoochronne. Odpowiednio skomponowane składniki w nich zawarte z jednej strony zabezpieczają pasma przed zniszczeniem, z drugiej zaś sprawiają, że włosy stają się bardziej elastyczne, lepiej się układają, a także nie puszą się i nie elektryzują. W tego typu preparatach głównym składnikiem są zwykle silikony, powlekające włosy ochronnym filmem. Silikony zabezpieczają pasma przed nadmierną utratą wody, czyli przed zniszczeniem, a jednocześnie sprawiają, że pasma stają się miękkie, lśniące i wygładzone.

KERASTASE Genesis Defense Thermique 150ml – Mleczko termiczne zapobiegające utracie gęstości włosów FANOLA No Yellow 150ml – Krem termoochronny do włosów blond

Szeroki wybór kosmetyków termoochronnych

W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków do ochrony termicznej włosów, a wśród nich m.in.:

  • Cement termiczny Kerastase – to produkt przeznaczony do ochrony pasemek podczas ich suszenia. Zawiera w swym składzie glukozę, która chroni pasma przed kruchością i łamliwością. Dodatkowo kosmetyk ten został wzbogacony o Techonologię Vita-Cement®, odtwarzającą cement międzykomórkowy, co w konsekwencji przyczynia się do wzmocnienia struktury włosa.
  • Termoaktywny spray utrwalający od Loreal – spray ten został zaprojektowany z myślą o paniach, które w czasie stylizacji na gorąco chcą dodać swoim pasmom objętości. To produkt oparty na nowoczesnym systemie HOT – Heat Optimising Technology, co oznacza, że ochronne składniki zawarte w sprayu Loreal aktywują się pod wpływem wysokiej temperatury, a następnie przenikają w głąb włosa.
KERASTASE Nutritive Nectar Thermique 150ml – Nektar termiczny do włosów suchych KERASTASE Resistance Ciment Termique 150ml – Cement Odbudowujące mleczko wzmacniające LOREAL Tecni Art Pli Spray 200ml – Spray termo-modelujący

Wygładzone, miękkie, dobrze układające się i zdrowe włosy? To możliwe, pod warunkiem, że będziesz stosować profesjonalne kosmetyki termoochronne do włosów, które odpowiednio zabezpieczają pasemka przed działaniem wysokiej temperatury.