Sezonowe wypadanie włosów

Na szczotce, w wannie, umywalce, na podłodze, w łóżku czy na ubraniach – w ostatnim czasie zauważyłeś, że Twoje włosy wypadają bardziej niż zwykle? Bądź czujny, jednak nie panikuj. Przyczyną nadmiernej utraty włosów może być bowiem zmiana pory roku. Dlaczego tak się dzieje? Jak wówczas pielęgnować włosy?

Sezonowe wypadanie włosów – kiedy występuje?

Wiosna i jesień to pory roku, w trakcie których nasze włosy wypadają w zdecydowanie większej ilości niż zwykle. Sezonowe wypadanie włosów, którego przyczyną są zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne, to całkowicie naturalny proces. W dużej mierze wynika on ze zmienności pór roku, a co za tym idzie – ze zmienności warunków atmosferycznych. Sezonowe wypadanie włosów to problem przejściowy, trwający do 2 miesięcy, z którym z pewnością można się uporać. W szczególności, jeśli sięgniesz po odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów.

Problem sezonowego wypadania włosów wiosną

Zimą nasze włosy narażone są na szereg niekorzystnych czynników, takich jak mróz, gwałtowne zmiany temperatury czy codzienne noszenie czapki. Przyczyniają się one do znacznego osłabienia pasm, a w konsekwencji do ich wypadania.

Niestety przed wyżej wymienionymi, zimowymi warunkami, trudno się uchronić. Jeśli zimą nie nosisz czapki, narażasz swoje mieszki włosowe na przemarznięcie. Osłabieniu ulegają także cebulki pasm, co po kilkunastu tygodniach, w okresie wczesnej wiosny, będzie skutkować nadmiernym wypadaniem włosów. Z drugiej jednak strony noszenie czapek, w szczególności tych wykonanych z syntetycznych materiałów, sprawia, że skóra nie oddycha, przez co nasze włosy szybko się przetłuszczają, a do tego puszą i elektryzują. Ponadto ubieranie zbyt ciasnych czapek może zaburzać krążenie w skórze głowy. Zimą problemem jest również ograniczony dostęp do świeżych warzyw i owoców, dostarczających naszemu organizmowi wielu cennych witamin i minerałów, które wpływają na wzmocnienie włosów.

Nic więc dziwnego, że zima to trudny czas dla naszych kosmyków, a negatywne skutki jej oddziaływania w postaci nadmiernego wypadania włosów można zaobserwować właśnie wiosną. W tym czasie w szczególności warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz należytą pielęgnację.

Jesień a sezonowe wypadanie włosów

Wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne, słona i chlorowana woda to czynniki panujące w lecie, które niestety nie sprzyjają kondycji naszych włosów. To z kolei przejawia się ich osłabieniem, a w efekcie nadmiernym wypadaniem. Zwykle proces ten rozpoczyna się wczesną jesienią, na przełomie września i października.

Dodatkowym problemem jesienią jest sezon infekcyjny. Przeziębienia, grypa, angina, a co za tym idzie znaczne osłabienie organizmu oraz przyjmowanie rozmaitych medykamentów także przyczyniają się do wzmożonej utraty kosmyków.

Należy wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, jakim jest wpływ hormonów na wypadanie włosów. Mianowicie jesień to czas spadku estrogenu, a wzrost testosteronu w naszym organizmie, co przekłada się nie tylko na spadek energii i gorszy nastrój, ale też na nadmierne wypadanie włosów.

Jak sobie radzić z sezonowym wypadaniem włosów?

W trudnym dla naszych włosów okresie, jakim jest wczesna wiosna i wczesna jesień, warto sięgać po wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne, dzięki którym wzmocnisz pasma i jednocześnie powstrzymasz proces ich wypadania. W szczególności polecamy stosowanie kuracji MEDAVITA LOTION CONCENTRÉ E, na którą składa się szampon i tonik przeciw wypadaniu włosów oraz tonik stymulujący. Za sprawą bogactwa składników aktywnych pochodzenia roślinnego, preparaty z tej linii przeciwdziałają wypadaniu włosów, a dodatkowo stymulują wzrost nowych kosmyków, doskonale odżywiają i dotleniają skórę głowy, a także przeciwdziałają wolnym rodnikom opóźniając proces starzenia się skóry i włosów.

Po preparaty pielęgnacyjne marki MEDAVITA warto sięgnąć od razu, kiedy tylko zaobserwujesz nadmierną utratę kosmyków, a nawet miesiąc lub dwa przed okresem, kiedy zwykle obserwujesz u siebie osłabienie i wypadanie włosów. Pamiętaj, im wcześniej zaczniesz, tym szybciej wzmocnisz swoje pasma będziesz cieszyć się z efektu.

MEDAVITA LC Shampoo Trattante Anticaduta 250ml – Szampon przeciw wypadaniu włosów MEDAVITA LC Lozione Medatonic 100ml – Tonik lotion stymulujący, zapobiegający wypadaniu włosów MEDAVITA LC Trattamento Intensivo Anticaduta 100ml – Tonik lotion przeciw wypadaniu włosów

Jeśli jednak pomimo odpowiedniej pielęgnacji kosmyków i stosowania wysokiej jakości preparatów przeciwdziałających ich wypadaniu zauważysz, że nadmierna utrata włosów utrzymuje się dłużej niż 2-3 miesiące, wówczas powinieneś udać się do trychologa, który znajdzie przyczynę nadmiernego łysienia i pomoże Ci uporać się z tą dolegliwością.