Z problemem zniszczonych, matowych, pozbawionych witalności włosów boryka się wiele osób. Są niezwykle delikatne, a o ich uszkodzenie naprawdę nietrudno. Sprawdź, co powoduje niszczenie włosów oraz w jaki sposób poprawić ich kondycję i przywrócić utracony blask.

Dlaczego włosy się niszczą?

Włosy są niezwykle delikatne i nawet najmniejsza ingerencja w ich strukturę może spowodować zniszczenie i uszkodzenie. Wśród przyczyn uszkodzeń kosmyków, należy wymienić:

  • Farbowanie włosów – związki chemiczne będące składnikami farb do koloryzacji mogą niszczyć pasma. W szczególności częste farbowanie bądź rozjaśnianie mogą spowodować, że pasma staną się przesuszone, łamliwe i słabe.
  • Trwała ondulacja to proces chemiczny, który polega na całkowitym rozerwaniu struktury kosmyków. Skutki są takie, jak w przypadku farbowania.
  • Niewłaściwe korzystanie z grzebieni czy szczotek – ciągnięcie i szarpanie włosów podczas rozczesywania lub stylizacji może bardzo negatywnie wpłynąć na ich kondycję.
  • Promieniowanie UV, wysoka temperatura i sól morska to czynniki fizyczne, które uszkadzają pasma. Promienie UV je rozjaśniają i przesuszają, natomiast sól morska pozostaje na kosmykach w postaci małych kryształków niszczących ich powierzchnię. Z kolei urządzenia do stylizacji na gorąco, takie jak prostownice, lokówki czy suszarki, wytwarzają suche i gorące powietrze, które powoduje, że woda z kory włosów natychmiast odparowuje, a to z kolei je niszczy i wysusza.

Czas na regenerację z serią LOREAL Expert Absolut Repair

Z czasem praktycznie wszystkie obszary włosa są bardziej podatne na uszkodzenia. Łuski otoczki oraz sama otoczka nie są w stanie spełniać swej głównej funkcji, jaką jest ochrona wewnętrznego włókna. Włókno wysycha i zostaje pozbawione najistotniejszych dla niego składników. W konsekwencji włókna stają się porowate, a łączenia keratynowe kruche i osłabione. Następuje również odsłonięcie, w szczególności na końcach, warstwy korowej, czyli centralnego rdzenia włosa. Wówczas kosmyki stają się kruche i pozbawione bariery ochronnej.

Na szczęście z pomocą uszkodzonym włosom przychodzi seria kosmetyków LOREAL Expert Absolut Repair, w której składzie znajdziemy podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak szampon, odżywkę czy maskę do włosów. To produkty przeznaczone do uwrażliwionych kosmyków, które wymagają wyjątkowo intensywnej odbudowy włókien, a efekty ich działania są widoczne natychmiastowo.

LOREAL Expert Absolut Repair Lipidium 300ml – Szampon regenerujący włosy bardzo uwrażliwione LOREAL Expert Absolut Repair Lipidium Masque 250ml – Maska regenerująca do włosów uwrażliwionych LOREAL Expert Absolut Repair Lipidium 200ml – Błyskawicznie regenerująca odżywka do włosów bardzo uwrażliwionych

Jak działają kosmetyki LOREAL Expert Absolut Repair?

Seria została wzbogacona o Lipidium Complex, czyli wyjątkową kombinację składników, które intensywnie odbudowują oraz wzmacniają strukturę włosa. Jak to działa? Zewnętrzna warstwa włosa składa się z keratynowych łusek łączących się ze sobą spoiwem, którego głównym składnikiem są lipidy. Jednak pasma, wskutek wielu czynników, stają się pozbawione ich odpowiedniej ilości. Wówczas łuski odklejają się od siebie, a pomiędzy nimi powstają szczeliny i ubytki. Włosy stają się suche, szorstkie, kruche, łatwo się plączą i puszą, tracą swoją gładkość oraz blask. Dlatego lipidy są takim kluczowym elementem. To one pomagają w odtworzeniu bariery ochronnej kosmyków oraz przywracają im blask, jedwabistą miękkość i zdrowy wygląd.

Zadaniem Lipidium Complex jest oddziaływanie na określone obszary włókna włosa, zależnie od stopnia jego uszkodzenia. W efekcie włókno jest odbudowane, jego podstawy wzmacniają się, a powierzchnia zostaje uszczelniona, dzięki czemu pasma są zabezpieczone przez niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Fitokeratyna i ceramidy zawarte w kosmetykach tej serii są naturalnym budulcem włosów. Wypełniają przestrzenie międzykomórkowe w ich osłonkach i odpowiadają za należyte nawilżenie, a także decydują o elastyczności i sprężystości. Z kolei obecny kwas mlekowy odbudowuje włosy na poziomie komórkowym.

W efekcie stosowanie produktów z serii LOREAL Expert Absolut Repair sprawia, że włosy stają się:

  • wzmocnione i odbudowane,
  • wygładzone i jedwabiście miękkie,
  • elastyczne i sprężyste,
  • dogłębnie odżywione i nawilżone,
  • zabezpieczone przed wysuszaniem i uszkodzeniami.

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko postaw na kosmetyki LOREAL Expert Absolut Repair, zapewniając swoim kosmykom profesjonalną i dogłębną kurację regenerującą.