Profesjonalna pielęgnacja włosów – użyj keratyny!

Profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne z keratyną to prawdziwe remedium na włosy zniszczone prostowaniem, kręceniem czy rozjaśnianiem. Stosowanie preparatów zawierających w swym składzie białko w postaci keratyny, będące naturalnym składnikiem budującym nasze kosmyki sprawi, że włosy odzyskają utracony blask, połysk, miękkość oraz staną się mocniejsze, odżywione i idealnie wygładzone.

Podstawowy budulec włosa – Keratyna

Zbudowana ze skręconych włókien kolagenowych połączonych mostkami siarczkowymi keratyna to rodzaj białka, będącego jednym z głównych budulców włosów i paznokci. Białko to znajduje się zarówno w korze włosa, jak i jego osłonce, i odpowiada za wytrzymałość, sprężystość i odporność pasemek na uszkodzenia mechaniczne. Wpływa również na kondycję włosów. Dzięki uzupełnianiu zewnętrznej struktury włosa i zamykaniu jego odchylonych łusek keratyna sprawia, że włosy są lśniące i idealnie wygładzone. Odpowiada ona również za strukturę i kształt włosa, ponieważ to właśnie rodzaj wiązań keratynowych decyduje o tym, czy pasma są proste, czy kręcone.

KATIVA Alisado Brasileno Brazilian Straightening Kit 225ml – Zestaw do keratynowego prostowania włosów

Keratyna na włosy – jak działa?

Keratyna wykazuje szerokie i bardzo korzystne działanie na włosy. Nie tylko poprawia ich wygląd, ale przede wszystkim odbudowuje ich strukturę, pozostawiając pasma mocnymi i zdrowymi. Regularne stosowanie preparatów z keratyną na włosy sprawi, że będą one grubsze, mocniejsze, błyszczące, odpowiednio nawilżone i idealnie wygładzone. Ponadto rozdwojone końcówki kosmyków zostaną zregenerowane, a włosy staną się bardziej odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto pasemka będą pełne objętości, zniknie problem elektryzowania i puszenia się, a ich rozczesywanie stanie się czystą przyjemnością.

Jak stosować keratynę na włosy?

Twoje włosy utraciły swą sprężystość, objętość, gładkość i blask? Puszą się i elektryzują? To efekty uszkodzenia struktury pasm wynikające ze zmniejszenia ilości znajdujących się w nich cząstek keratyny. Na szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki fryzjerskie do włosów z keratyną, które odpowiednio i systematycznie stosowane naprawią powstałe zniszczenia.
Keratynę można dostarczać kosmykom na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zabieg keratynowego prostowania włosów, który można wykonać w salonie fryzjerskim, jak i w zaciszu własnego domu. Nie jest to jednak jedyna metoda. Na rynku znajduje się wiele kosmetyków do włosów z keratyną, które warto włączyć do codziennej pielęgnacji.

WELLA SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo 200ml – Keratynowy szampon do włosów

Przede wszystkim szampony, odżywki czy maski, które zawierają w swym składzie hydrolizowaną keratynę. Hydrolizat keratyny zawiera aminokwasy mocno zbliżone swą budową do tych, naturalnie występujących we włosach, dlatego jest w stanie skutecznie wiązać się z białkiem znajdującym się w kosmykach, odbudowując w ten sposób powstałe uszkodzenia w ich strukturze.

ARGANICARE Keratin Conditioner 1000ml – Odżywka z keratyną, wzmacniająca i pogrubiająca włosy

Stosując preparaty z keratyną, należy pamiętać, że substancja ta najskuteczniej działa pod wpływem ciepła. Wówczas łuski włosa otwierają się, a cenne składniki zawarte w kosmetykach mają szansę wniknąć w głąb struktury włosa. Dlatego po nałożeniu odżywki czy maski na włosy, załóż na głowę foliowy czepek, owiń go dodatkowo ręcznikiem, odczekaj około 15 minut, po czym spłucz kosmetyk letnią wodą.

TRENDY HAIR Elastic 2×15 ml – Kuracja z żeń-szeniem i keratyną

Twoje włosy są suche, łamliwe, matowe, a końcówki rozdwojone? Sięgnij po preparaty z keratyną, które zregenerują włosy, przywrócą ich utracony blask i miękkość.

Zobacz produkty w dziale Keratynowe prostowanie w sklepie Bea Beleza.