zwiększenie objętości włosów

Oklapnięte, pozbawione objętości, cienkie włosy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Ale koniec z tym! Jesteśmy przekonani, że dzięki zaprezentowanym przez nas trikom, uda Ci się wyczarować na swojej głowie bujną i pełną objętości fryzurę.

Właściwa pielęgnacja włosów – doskonały sposób na zwiększenie ich objętości

Aby zwiększyć objętość włosów, używaj dobrze dobranych kosmetyków. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli do codziennej pielęgnacji będziesz stosować kosmetyki, np. ARGANICARE Castor Oil szampon stymulujący porost włosów z olejkiem rycynowym, ale także odżywkę i maskę nadające kosmykom objętości. Tego typu preparaty pielęgnacyjne, za sprawą odpowiednio skomponowanych w nich składników nieobciążających pasm sprawią, że Twoje włosy będą bardziej gęste, odżywione i wyraźnie uniesione u nasady.

Akcja stylizacja!

Oczywiście, nie można zapominać o środkach kosmetycznych służących do stylizacji włosów. Lakiery, pianki czy specjalne spraye nie zawierają w swym składzie substancji obciążających, dzięki czemu stanowią nieocenioną pomoc w tworzeniu fryzur pełnych objętości. Doskonale sprawdza się też sól morska, czyli kosmetyk do stylizacji w sprayu, który nie skleja kosmyków i pozwala dowolnie układać fryzurę, a także puder do włosów – świetnie odbijający włosy od nasady i nie wpływający negatywnie na ich kondycję.

Dla uzyskania pożądanej objętości ważny jest sposób nakładania poszczególnych kosmetyków. Piankę do włosów stosuj na wilgotne włosy, nakładając ją równomiernie na całej ich długości, z kolei spray dodający objętości, aplikuj tylko u nasady. Puder wystarczy, że rozetrzesz w palcach, po czym uniesiesz włosy w górę i tuż przy nasadzie głowy nałożysz kosmetyk na wysuszone włosy. Lakierem natomiast spryskuj poszczególne pasma włosów od dołu, zachowując odpowiednią odległość. Dzięki temu nie obciążysz włosów, a utrwalisz je i nadasz im objętości.

MEDAVITA Idol Blow Up 150ml – Spray dodający włosom objętości BATISTE Dry Styling XXL Plumping Powder – Puder zwiększający objętość BIOLAGE VolumeBloom Conditioner 200ml- Odżywka nadająca objętość

Jak dodać włosom objętości? Poznaj nasze triki!

Poniżej prezentujemy kilka niezawodnych patentów, dzięki którym Twoje pukle będą zachwycały swym bujnym wyglądem!

  • Po umyciu susz włosy chłodnym powietrzem, przeczesując pasma palcami i szczotką. Susz włosy głową w dół, by odbić je od skóry. Dobrym pomysłem jest też stosowanie suszarki z dyfuzorem. Wystarczy, że kolce dyfuzora oprzesz o głowę i będziesz wykonywać koliste ruchy. To świetny sposób na uniesienie włosów u nasady!
  • Do modelowania wybierz okrągłą szczotkę o dużej średnicy. W czasie suszenia wyciągaj włosy na szczotce i podkręcaj je. Dzięki temu trikowi optycznie uzyskasz więcej włosów na głowie.
  • Nawiń włosy na grube wałki – im grubsze tym większą objętość uda Ci się osiągnąć. Przed suszeniem, nakręć pasma na wałki tuż przy nasadzie włosów. Uprzednio możesz spryskać kosmyki sprayem nadającym objętości.
  • Pozbawione objętości włosy wymagają odpowiedniego strzyżenia. Warto je skrócić i mocno wycieniować. Wówczas staną się lżejsze, bardziej puszyste i odbite od nasady.
  • Postaw na odpowiednią koloryzację, a dokładniej na pasemka lub balejaż, które dają wrażenie bujniejszej, bardziej gęstej fryzury.
  • Raz na jakiś czas zmień przedziałek. Czesząc włosy przez długi czas w tę samą stronę, przyczyniasz się do utraty ich sprężystości. Dlatego zmień przedziałek, a zobaczysz, że włosy uniosą się u nasady.
  • Tapirowanie to znana i skuteczna metoda na bujniejsze włosy, która niestety je niszczy, dlatego warto ją pozostawić na wyjątkowe wyjścia i okazje.
MATRIX High Amplify Proforma Hairspray 400ml GOLDWELL Volume Power Whip – Pianka wzmacniająca i nadająca objętość HH SIMONSEN Compact Dryer Black – Kompaktowa suszarka do włosów

Jak widzisz, istnieje wiele rozmaitych i skutecznych sposobów na zwiększenie objętości włosów. Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, jednak nie wolno zapominać o praktycznych trikach i patentach, dzięki którym możesz uzyskać efekt puszystych, gęstych i odbitych u nasady kosmyków.