Keratynowe prostowanie włosów cieszy się wśród klientek salonów fryzjerskich ogromną popularnością. Jego efektem są idealnie proste, gładkie i lśniące pasma, które już z daleka przykuwają wzrok. Jakie kosmetyki warto wprowadzić do pielęgnacji po takim zabiegu?

Prawidłowa pielęgnacja po keratynowym prostowaniu włosów – dlaczego jest tak ważna?

Keratynowe prostowanie włosów gwarantuje wyjątkowy efekt wizualny – nie mamy ku temu żadnych wątpliwości. Włosy po zabiegu stają się nie tylko proste i błyszczące, ale również odporne na puszenie pod wpływem wilgoci. Warto jednak mieć na uwadze, że pomimo swoich rezultatów keratynowe prostowanie wpływa negatywnie na strukturę białkową kosmyków. Po wykonaniu zabiegu warto więc zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację. Nie tylko zapobiega ona wypłukiwaniu keratyny i wydłuża efekty prostowania, ale również przeciwdziała uszkodzeniom kosmyków.

 

Medavita Keratin Miracle – linia kosmetyków dla miłośniczek keratynowego prostowania

Do codziennej pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu warto wprowadzić kosmetyki o działaniu odbudowującym. Przykładem produktów, które skutecznie odbudowują pasma po zabiegu, jest linia Keratin Miracle marki Medavita. To idealny wybór zarówno po prostowaniu, jak i w przypadku trudnych do ujarzmienia, puszących się kosmyków.

 

Keratin Miracle Sleek Hair Shampoo

Keratin Miracle Sleek Hair Shampoo, czyli ultra wygładzający szampon z efektem jedwabiu, to jeden z lepszych wyborów po keratynowym prostowaniu. Produkt sam zawiera aktywną keratynę i kompleks Amino Concentré z naturalnymi aminokwasami, dzięki czemu dodatkowo wygładza i prostuje pasma bez ich nadmiernego obciążania. Trwały efekt wygładzenia to zasługa kwasu glioksalowego oraz licznych olejów i maseł znajdujących się w składzie. Szampon działa również nawilżająco i regeneracyjnie, a przy tym dodatkowo zapobiega puszeniu oraz elektryzowaniu się pasm. Włosy są świeże, głęboko odżywione i dobrze oczyszczone.

Keratin Miracle Sleek Hair Mask

Linia Keratin Miracle zawiera również maskę do włosów Sleek Hair Mask, gwarantującą jedwabistą gładkość i odżywienie. Kosmetyk intensywnie nawilża pasma, ułatwia ich stylizację i dodatkowo je wygładza. W jego składzie znajduje się wartościowy olej z nasion bawełny, mający na celu dociążenie włosów i przeciwdziałanie ich puszeniu, a także olej ze słodkich migdałów, wykazujący działanie wygładzające. Podobnie jak szampon maska zawiera też kompleks Amino Concentré z aminokwasami wzmacniającymi kosmyki od wewnątrz. Co więcej, produkt pozostawia na powierzchni włosów warstwę ochronną zabezpieczającą przed wilgocią oraz przesuszeniem.

Keratin Miracle Liss Magic Drops

Wśród kosmetyków z linii Keratin Miracle znalazł się również ultra wygładzający i rozświetlający olejek do włosów Liss Magic Drops. Ma on dodatkowo podkreślać odżywcze działanie maski, zapewniać długotrwałe wygładzenie i wyjątkowy blask. Jego innowacyjna formuła zawiera keratynę, rozmaite oleje oraz masła – to właśnie im włosy mogą zawdzięczać swoją kondycję. Krople stosowane systematycznie pomagają utrzymać zdrowy wygląd i stan kosmyków, jednocześnie podkreślając efekty keratynowego prostowania.

Keratin Miracle Go Smooth Hair Foundation Serum

Ujarzmiająco-wygładzające serum Keratin Miracle Go Smooth Hair Foundation Serum także nadaje się doskonale do pielęgnacji po keratynowym prostowaniu. Poprzez uszczelnianie łusek produkt skutecznie zwalcza problem puszczenia się pasm, a ponadto – nawilża je i wygładza. Dzięki zawartym w swoim składzie komponentom serum nie tylko naprawia uszkodzenia powstałe podczas zabiegu, ale i chroni włosy przed zniszczeniami w przyszłości.

Keratin Miracle Frizz Over Hair Mousse

Linia Keratin Miracle obejmuje również piankę bez spłukiwania o działaniu wygładzającym i zapobiegającym puszczeniu – Frizz Over Hair Mousse. Kosmetyk dodaje włosom objętości, zabezpiecza je przed wysokimi temperaturami i ułatwia rozczesywanie. Pianka uszczelnia też łuski włosów i przedłuża efekt lśniących, miękkich i gładkich kosmyków.

Keratin Miracle Smoothing Thermo Defence Spray

Do codziennej pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu warto wprowadzić również serum w mgiełce o właściwościach wygładzających. Keratin Miracle Smoothing Thermo Defence Spray – bo o nim mowa – zapewnia termoochronę, ułatwia stylizację i zabezpiecza pasma przed puszeniem się w warunkach zwiększonej wilgotności. Dzięki temu możesz cieszyć się jeszcze lepszymi efektami zabiegu.