Delikatny demakijaż

Zastanawiasz się, czy do zmycia makeupu lepiej sięgnąć po płyn micelarny czy olejek do demakijażu? A może posiadasz już olejek, ale nie wiesz jak go stosować, by nie pozostawić tłustego filmu na twarzy? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś: TAK, koniecznie czytaj dalej!

Płyn micelarny, mleczko czy olejek do demakijażu?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów, którymi możemy zmyć makijaż. Do tych najbardziej popularnych należy płyn micelarny lub mleczko do demakijażu. Ale czy na pewno powinniśmy po nie sięgać?

Związki chemiczne znajdujące się w tych produktach często podrażniają skórę i zbyt dokładnie ją oczyszczają, pozbawiając ją naturalnego sposobu ochrony. Nikt nie lubi mieć tłustej cery, natomiast skórze twarzy niezbędna jest jego cienka warstwa. Zmywanie jej doprowadza do przetłuszczania i zaburzania bariery lipidowej skóry.

Co w takim razie robić, aby nie dopuścić do przetłuszczania skóry? Wypróbuj olejki do demakijażu!

Naturalny olejek = Demakijaż i pielęgnacja

Dzięki właściwościom naturalnych składników zawartych w olejkach do demakijażu skutecznie usuniesz makijaż i niechcianą warstwę sebum. Dodatkowo nawilżysz i natłuścisz skórę. Olejek do demakijażu Mia Cosmetics, zawierający płatki chabru, wzbogacony jest dodatkowo o składniki aktywne, które przy systematycznym stosowaniu opóźniają proces starzenia skóry. Płatki zapewniają właściwości kojące i rozświetlają cerę.

Możesz także postawić na olejek z płatkami nieśmiertelnika od MIA Cosmetics przeznaczony do demakijażu oczu. Jego dwufazowa formuła z łatwością usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Olejek również opóźnia proces starzenia skóry, a płatki nieśmiertelnika poprawiają wygląd delikatnej skóry wokół oczu.

Jak używać olejku do demakijażu?

Wiele osób, stosując po raz pierwszy olejek, popełnia błąd korzystając z niego jak z płynu do demakijażu i zraża się do tego produktu. Powoduje to, że na skórze pozostaje nieprzyjemny efekt tłustej skóry, którego raczej chcemy uniknąć. Zatem, co robić?

Każdy z producentów olejków może proponować inny sposób użycia. W przypadku olejku MIA Cosmetics z płatkami chabru zalecamy, by nanieść na czyste ręce odrobinę produktu i rozprowadzić na twarzy dodając stopniowo ciepłą (ale nie gorącą!) wodę. Masuj kolistymi ruchami, a następnie dokładnie spłucz.

W przypadku olejku dwufazowego Mia Cosmetics z płatkami nieśmiertelnika wstrząśnij butelką mieszając dwie warstwy, i umieść produkt na 2 płatki kosmetyczne. Następnie przyłóż płatki do oczu i pozostaw na kilkadziesiąt sekund, po czym zetrzyj pozostałości wokół oczu. Nadmiar możesz zmyć ciepłą wodą.

Wiele osób, stosując po raz pierwszy olejek, popełnia błąd korzystając z niego jak z płynu do demakijażu i zraża się do tego produktu. Prawidłowe korzystanie z olejków do demakijażu widocznie sprawi, że Twoja cera nabierze jędrności i naturalnego blasku.

Do jeszcze pełniejszej pielęgnacji wypróbuj serum do twarzy MIA. O tym, jak go stosować, pisaliśmy już na naszym blogu.

Sprawdź, jak jeszcze możemy udoskonalić Twoją skórę! Poznaj markę Mia Cosmetics Paris.