Odbudowa blondu - czego warto użyć?

Piękny, świetlisty, dobrany odpowiednio do karnacji i oprawy oczu blond to wspaniały kolor, który potrafi odmłodzić i odświeżyć twarz, nadając jej lekkości i dziewczęcego uroku. Nic zatem dziwnego, że poddając się koloryzacji, chce się zachować ten wspaniały efekt jak najdłużej.

Odbudowa blondu – dobrana pielęgnacja zdziała cuda

Włosy i kolor jak po wyjściu z atelier- marzenie o utrzymaniu takiego efektu przez długi czas towarzyszy chyba każdej klientce salonu fryzjerskiego. W doświadczonych rękach fryzjerki bądź fryzjera pukle pokazują swoje najwspanialsze oblicze, bo otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę, jeśli chodzi o strzyżenie i kondycjonowanie przy użyciu nożyczek, ale także zyskują zastrzyk w postaci idealnie dobranych środków pielęgnacyjnych. To właśnie właściwie dopasowane substancje odżywcze i preparaty wzmacniające sprawiają, że włosy błyszczą, mienią się naturalnym blaskiem i mają gładką, przyjemną w dotyku strukturę. Na dobrze zadbanych włosach nawet już nieco „wypłukany” blond wygląda świetnie, bo zdrowe, nawilżone i miękkie kosmyki po prostu doskonale się prezentują.

Mając blond włosy, warto sięgać po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji pukli właśnie w tym kolorze. Posiadają one specjalnie dobraną kompozycję, bogatą w składniki podkreślające różne odcienie blondu, potęgujące refleksy i wzmacniające strukturę po koloryzacji. Godne polecenia są szampony i odżywki zawierające np. hydrolizowany kolagen, skutecznie uzupełniający ubytki we włosach albo kwas hialuronowy, słynący ze swoich właściwości nawilżających.

MEDAVITA Blondie All Blondes Bonding Deep Mask 50ml – Maska odbudowująca do włosów blond

Codzienne rytuały a blond włosy – jak powinny wyglądać?

Wiadomym jest, że do odpowiedniej pielęgnacji włosów nie wystarczy jedynie szampon. Nawet najlepszy kosmetyk nie jest w stanie spełnić wszystkich potrzeb, jakie mają kosmyki, szczególnie te po koloryzacji na blond. A te są szczególnie narażone na przesuszenie, łamanie i innego rodzaju uszkodzenia. Warto zatem – oprócz szamponu – zaopatrzyć się także w odżywkę, maskę czy specjalny olejek, przeznaczone do konkretnego typu włosów, w konkretnym kolorze i o konkretnych potrzebach. Najlepiej sprawdzają się preparaty z tej samej linii, których skład jest tak dobrany, by poszczególne kosmetyku uzupełniały i wzmacniały swoje działanie.

KERASTASE Blond Absolu Fusio Dose Concentre Ultra-Violet 10x12ml – Pielęgnacja neutralizująca żółte odcienie włosów blond

Odbudowa blondu – inne ważne zasady

Szampon i odżywka to tandem nierozłączny. Należy zawsze stosować te kosmetyki razem, nawet jeśli wydaje nam się, że włosy nie wymagają na dany moment dodatkowego odżywienia czy nawilżenia. Nieco cięższe kosmetyki, takie jak maski czy olejki, wystarczy nakładać raz na jakiś czas, w zależności od indywidualnych potrzeb. Ich działanie utrzymuje się dłużej, a efekty są trwalsze. Pokutuje przekonanie, że cienkie włosy niezbyt dobrze znoszą intensywną pielęgnację i stosowanie ciężkich masek i olejków. Być może dzieje się tak na skutek niewłaściwego doboru preparatów pielęgnacyjnych. Bez problemu można znaleźć preparaty przeznaczone do intensywnej pielęgnacji cienkich i delikatnych włosów blond po koloryzacji, które doskonale nawilżają i uelastyczniają kosmyki, w ogóle ich przy tym nie obciążając i nie pozostawiając tłustego, lepkiego filmu.

Dbaj o swoje blond włosy i zafunduj im solidną odbudowę w razie potrzeby, by zawsze zachwycały swoim blaskiem!