Mgiełka do włosów to wyjątkowo wygodny w użyciu produkt o wielu zastosowaniach. Wśród dostępnych na rynku propozycji znajdziemy zarówno mgiełki termoochronne, jak i te nabłyszczające czy ułatwiające rozczesywanie. Kiedy zatem warto sięgnąć po jedną z nich?

Przed rozczesywaniem

Odpowiednio dobrana mgiełka do włosów może znacząco ułatwić rozczesywanie – zwłaszcza jeśli nasze pasma są skłonne do plątania i łatwo się puszą. Większość z nich posiada bowiem właściwości wygładzające – szczotka może więc z łatwością sunąć po spryskanych włosach. Co ważne, mgiełki do włosów przed rozczesywaniem nie wymagają spłukiwania. Wystarczy rozpylić zawartość buteleczki na całych pasmach i przejść do czesania – a kosmetyk zapewni im dodatkowo nawilżenie, miękkość i zdrowy blask.

Przed stylizacją na gorąco

Mgiełka do włosów sprawdzi się również przed stylizacją na gorąco – np. przy użyciu prostownicy, lokówki lub suszarki z ciepłym nawiewem. Jeżeli posiada ona właściwości termoochronne, skutecznie zabezpiecza pasma przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Co więcej, dzięki niej stylizacja zapewnia jeszcze lepsze efekty, a fryzura zyskuje trwałość na dłużej. Ciekawy produkt, po który warto sięgnąć przed prostowaniem lub suszeniem włosów, stanowi Lifestyling Amazing Spray od Milk Shake. Mgiełka nie tylko ułatwia stylizację i utrwala fryzurę, ale również skraca czas suszenia, chroni przed wysoką temperaturą i zmniejsza efekt puszenia. To dobry wybór nawet do włosów farbowanych i rozjaśnianych – chroni ona bowiem kolor przed blaknięciem.

Przed ekspozycją na słońce

Po mgiełkę do włosów warto sięgać także przed dłuższą ekspozycją na promienie słoneczne – zwłaszcza w upalny letni dzień. Odpowiedni produkt rozpylony na włosach przed wyjściem na zewnątrz tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Ważne jednak, aby była to mgiełka z filtrami – wówczas skutecznie zabezpiecza ona kosmyki przed szkodliwym działaniem słońca, jednocześnie delikatnie je pielęgnując. Godną polecenia propozycję stanowi m.in. Summer Protect od Anwen z filtrami UVA i UVB. Oprócz ochrony przed promieniowaniem mgiełka dodatkowo nawilża włosy dzięki składnikowi Hyaloveil-P. To niezwykle wygodny w użyciu produkt, który warto zabierać ze sobą na każdy wakacyjny wyjazd.

W celu nabłyszczenia pasm

Odpowiednia mgiełka do włosów jest w stanie także doskonale nabłyszczyć pasma, tworząc na ich powierzchni wyjątkową taflę. Co najważniejsze, umożliwia ona uzyskanie naturalnego efektu bez przeciążenia i przetłuszczenia kosmyków. Mgiełki nabłyszczające to idealne rozwiązanie w sytuacji, w której szykujemy się na wielkie wyjście lub zwyczajnie chcemy przywrócić swoim pasmom piękny blask. Jedna z polecanych pozycji to MEDAVITA Luxviva Color Fixative Sealing Spray, czyli produkt nabłyszczający, który dodatkowo przedłuża trwałość koloru.

W celu zwalczenia puchu

Większość mgiełek do włosów stosuje się również w celu zredukowania puszenia. Działają one wygładzająco i chronią pasma przed działaniem wilgoci, co pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć niechciany puch. Mgiełki zwalczające problem puszenia się włosów to must have w kosmetyczce każdej posiadaczki włosów średnio- i wysokoporowatych.

W celu ożywienia koloru

Po mgiełkę powinny sięgać również osoby, które regularnie poddają swoje włosy zabiegom koloryzacji. Odpowiednio dobrany produkt dedykowany do włosów farbowanych zapobiega bowiem blaknięciu oraz wypłukiwaniu koloru, a ponadto – ożywia go i utrzymuje jego intensywność. Co więcej, mgiełka do pasm farbowanych zapewnia im także dodatkową pielęgnację, chroniąc m.in. przed nadmiernym wysuszeniem.

Mgiełka do włosów to jeden z tych kosmetyków, których nie powinno zabraknąć w kolekcji żadnej włosomaniaczki. Można stosować ją zarówno na mokrych, jak i na suchych włosach, a jeśli postawimy na wariant uniwersalny – nawet na skórze. W Bea Beleza czekają na Ciebie mgiełki o różnym zastosowaniu, pochodzące od renomowanych producentów. Wybierz tę, która najbardziej odpowiada potrzebom Twoich kosmyków i zadbaj o ich stan, wykonując zaledwie kilka psiknięć.