Chcąc bezpiecznie i prawidłowo rozjaśnić włosy – zwłaszcza po raz pierwszy w życiu – najczęściej udajemy się do specjalisty. W jaki sposób rozjaśnić kosmyki i podtrzymać efekt zabiegu bez konieczności odwiedzania salonu fryzjerskiego?

Idealnie rozjaśnione włosy – wpłyń na efekty w domowym zaciszu

Rozjaśnianie włosów polega na usunięciu z nich pigmentu odpowiadającego za ich naturalny kolor – tzw. melaniny. Zabieg ma na celu uzyskanie jaśniejszego o kilka tonów odcienia pasm. W składzie preparatów rozjaśniających znajdują się utleniacze, które wnikają głęboko do włókna włosa, pozbawiając go pigmentu. Decydując się odświeżenie wizerunku i zabieg rozjaśniania, warto udać się do salonu fryzjerskiego. Wykonywany samodzielnie w domu mógłby on skutkować uszkodzeniem struktury włosów – a tego nie chce przecież żadna z nas! Co więcej, to całkiem skomplikowany zabieg, wymagający doświadczenia. Nieumiejętnie przeprowadzone rozjaśnianie może doprowadzić do trwałego, poważnego zniszczenia pasm. W domowym zaciszu możesz jednak wpłynąć na efekty rozjaśniania – w całkowicie bezpieczny sposób! Odpowiednia maska lub szampon są w stanie znacząco przedłużyć trwałość nowego koloru.

Przedłużenie efektu z maską Medavita

Zależy Ci na tym, aby efekty rozjaśniania były widoczne na włosach przez długi czas? Sięgnij po kosmetyki, które znacząco przedłużą trwałość koloru – na przykład jedną z kultowych masek koloryzujących Medavita Choice! To idealny wybór w sytuacji, w której chcesz wydłużyć okres między rozjaśnianiem a wizytą u fryzjera. Maska Choice nie jest produktem farbującym – pomaga jednak utrzymać kolor włosów, zapewniając im jednocześnie odżywienie i nawilżenie. Dzięki składowi wolnemu od amoniaku może być ona stosowana nawet na bardzo zniszczonych pasmach. W celu przedłużenia efektu rozjaśniania warto postawić m.in. na wariant Beige lub Silver. Drugi z nich sprawdzi się szczególnie w przypadku żółtych odcieni – dzięki masce z łatwością się ich pozbędziesz, ochładzając tym samym kolor.

MEDAVITA Choice Mask Beige / Beżowa 200ml – Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor

Podtrzymanie efektu – niezawodny szampon Medavity

Każda z nas marzy o tym, aby efekt rozjaśniania lub koloryzacji utrzymywał się jak najdłużej – a najlepiej, aby ponowne rozjaśnianie wcale nie było konieczne! Niestety, kolejnych zabiegów nie da się uniknąć – można jednak skutecznie podtrzymywać rezultaty rozjaśniania, aby nieco odłożyć w czasie jego ponowne wykonanie. Jak się okazuje, wymarzony jaśniejszy odcień pomagają utrzymać nie tylko maski, ale i szampony! Jednym z nich jest szampon marki Medavita z serii Luxviva – Acidificante Post Color Shampoo. Kosmetyk delikatnie oczyszcza skórę i włosy po rozjaśnianiu, a ponadto – wpływa na intensywność koloru i wydłuża jego trwałość.

MEDAVITA Luxviva Acidificante Post Color Shampoo 250ml – Szampon do włosów farbowanych utrzymujący i chroniący kolor

Podobne działanie wykazują szampony Luxviva Color Enricher. Wariant Beige Blond dba o włosy w odcieniu beżowego blondu, z kolei wersja Silver niweluje żółte refleksy i podkreśla chłodne, szare odcienie. Na uwagę zasługują także produkty Medavita Blondie, np. szampon odbudowujący i wzmacniający kolor Blondie All Blondes Bonding Shampoo. Kosmetyk z hydrolizowanym kolagenem oczyszcza, uelastycznia i nawilża pasma, chroniąc przy tym kolor i wpływając na jego trwałość. Stworzono go z myślą o wszystkich rodzajach blondów i włosach rozjaśnianych. Oprócz wariantu All Blondes w linii znajdziesz szampon wyłącznie do chłodnych blondów – Ice Blonde – oraz ten do odcieni cieplejszych – Sunset Blonde.