Jeśli Twoja fryzura straciła swój pierwotny, pożądany kształt, a końcówki są rozdwojone i przerzedzone to sygnał, że nadeszła pora, by odwiedzić salon fryzjerski. Okazuje się, że częstotliwość strzyżenia włosów zależy od wielu czynników, takich jak ich struktura i kondycja czy rodzaj fryzury. Podpowiadamy co ile miesięcy należy obcinać kosmyki, by wyglądały na zdrowe i pełne blasku.

Jak często obcinać włosy zdrowe, w bardzo dobrej kondycji?

Posiadaczki zdrowych włosów, zwykle niskoporowatych, które są mniej podatne na wszelkiego rodzaju zniszczenia, z grubymi, nierozdwajającymi się końcami, mogą je podcinać raz na 6 miesięcy. Zazwyczaj ten czas nadchodzi, kiedy zaobserwują, że ich fryzura utraciła swą formę, a końcówki zaczynają się delikatnie przerzedzać. By utrzymać włosy w dobrym stanie, pomiędzy strzyżeniami zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację. W szczególności polecamy stosowanie odżywczych i nawilżających olejków.

GOLDWELL Dualsenses Rich Repair Restoring Serum Spray 150ml – Odbudowujące serum w sprayu
LOREAL Mythic Oil Original Oil 100ml
– Nawilżający olejek do każdego rodzaju włosów

Strzyżenie włosów normalnych

Jeśli masz włosy normalne, ale podatne na rozdwojenia czy zniszczenia bądź dość często je stylizujesz na gorąco, np. prostownicą czy lokówką, powinnaś podcinać pasma mniej więcej co 3 miesiące, by były zdrowe i lśniące. Pomiędzy wizytami u fryzjera stosuj kosmetyki do pielęgnacji włosów normalnych, a także LOREAL Steampod Protecting Concentrate Beautifying Ends – kurację zapobiegającą problemom z rozdwojonymi końcówkami, która zapewni im długotrwałą ochronę przed uszkodzeniami. Jeśli zaś jesteś szczęśliwą posiadaczką włosów normalnych – kręconych bądź podatnych na kręcenie, pamiętaj o ich odpowiednim nawilżaniu, bowiem tego rodzaju kosmyki mają tendencję do przesuszania się.

KERASTASE Discipline Keratine Termique Milk 150ml – Dyscyplinujące wygładzające mleczko
MATRIX Total Results Curl Please Conditioner 300ml – Odżywka do włosów kręconych KGOLDWELL Curl & Waves Hydrating Conditioner 1000ml – Odżywka do włosów kręconych

Włosy zniszczone – częstotliwość obcinania

Włosy zniszczone na skutek np. promieniowania słonecznego, częstego stylizowania włosów przy użyciu lokówki lub prostownicy, farbowania czy innych zabiegów chemicznych należy podcinać nie rzadziej niż raz w miesiącu. Regularne strzyżenie przyczyni się do znacznego poprawienia ich kondycji. Jednak by odbudować zniszczone włosy, musisz także używać odpowiedniego rodzaju kosmetyków. Najlepiej postawić na całą serię preparatów regenerujących, takie jak np. Wella Sp Repair czy Loreal Expert Absolut Repair.

WELLA SP Repair Shampoo 1000ml – Szampon regenerujący do włosów zniszczonych LOREAL SE Absolut Repair Gold Conditioner 200ml – Odżywka regenerująca

Fryzura typu bob i obcinanie krótkich włosów

Jeśli nosisz jedną z popularniejszych fryzur ostatnich kilku lat, czyli boba, powinnaś odwiedzać swojego fryzjera, co 1,5 miesiąca, by zapewnić jej odpowiedni kształt i prostą, równą linię cięcia. W przeciwnym wypadku uczesanie straci swą formę i nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. To fryzura wręcz idealna dla kobiet posiadających grube i ciężkie włosy, którym odpowiednie cięcie zapewni atrakcyjną i świetnie ułożoną fryzurę bez modelowania.

Jeśli masz krótkie włosy, obcinaj je co 4 tygodnie, dzięki temu Twoja fryzura nie straci swego kształtu i będzie się doskonale prezentować. W końcu to właśnie na włosach krótkich najbardziej widoczne są odrastające pasma.

Fryzury z grzywką a strzyżenie

Kobiety, które posiadają proste grzywki muszą często, bo mniej więcej co 2 tygodnie, odwiedzać salon fryzjerski. Proste grzywki należy systematycznie podcinać. W przeciwnym wypadku fryzura będzie wyglądała niedbale i mało estetycznie. Wyjątkiem są grzywki asymetryczne, w szczególności u Pań z pocieniowanymi włosami, które nie wymagają tak częstego podcinania. Z powodzeniem można je zaczesać na bok, a odrost nie będzie mocno widoczny.

A kiedy włosy wymagają natychmiastowej wizyty u fryzjera?

Podane powyżej przedziały czasowe mają charakter orientacyjny. Jeśli więc zauważysz, że Twoje kosmyki są połamane bądź pourywane, trudne do rozczesania, z rozdwojonymi bądź wyraźnie przerzedzonymi końcówkami, nie zwlekaj, tylko już dziś zapisz się do fryzjera, by odświeżyć swoją fryzurę i przywrócić włosom zdrowy wygląd. Natychmiastową wizytę w salonie fryzjerskim polecamy także Paniom, których fryzury pozbawione są kształtu, a włosy trudno wymodelować.

Regularne obcinanie kosmyków przynosi im wiele korzyści – poprawia się ich kondycja, końcówki mniej się rozdwajają, pasma wyglądają na gęstsze i lepiej się układają. Zatem jeśli chcesz, by Twoje włosy prezentowały się nienagannie, a przede wszystkim zdrowo, pamiętaj o ich systematycznym podcinaniu.