Włosy ombre czy sombre? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Trendy w koloryzacji i stylizacji fryzur zmieniają się niemal co roku, a w salonach fryzjerskich wciąż królują nowe cięcia, uczesania czy kolory. Koloryzacja ombre modna jest natomiast już od kilku lat – pozwala na uzyskanie wyrazistego efektu – polega na farbowaniu włosów w taki sposób, aby kosmyki były dużo jaśniejsze, niż nasada włosów. Sombre to odmiana ombre, tłumaczona jako „soft ombre” – idealna propozycja dla Pań, dla których efekt ombre jest zbyt wyrazisty. Co musisz wiedzieć o tej popularnej od kilku sezonów koloryzacji?

włosy ombre czy sombre

Włosy ombre czy sombre? Czym się od siebie rożnią?

Ombre opiera swój efekt na dużej różnicy w odcieniach włosów – nierzadko dla brunetek proponowane są końcówki nawet w odcieniach jasnego blondu. Natomiast sombre jest koloryzacją delikatniejszą i naturalniejszą – włosy nie są rozjaśnione więcej niż o kilka tonów, tworząc jakby naturalne refleksy.

Włosy ombre

włosy ombre

Źródło: http://lovehairstyles.com

Włosy sombre

włosy sombre

Źródło: shop style

Czy ta koloryzacja pasuje każdemu?

Co do tego zazwyczaj fryzjerzy są zgodni – ombre najlepiej wygląda na ciemnych włosach, które można wystarczająco rozjaśnić, aby otrzymać widoczny efekt. Natomiast sombre pasuje do wszystkich kobiet, niemal niezależnie od odcieni włosów – pozostaje niedostępny chyba tylko dla bardzo jasnych blondynek.

Obie koloryzacje najlepiej wyglądają na długich włosach, jednak krótkie nie są przeszkodą nie do przeskoczenia – w tym wypadku trzeba po prostu wybrać dobrego fryzjera, który pomoże osiągnąć satysfakcjonujący efekt na krótkiej fryzurce.

Zarówno sombre, jak i ombre, nie powinny być wybierane przez kobiety, które mają bardzo cienkie i rzadkie włosy – efekt będzie nieestetyczny.

Jak często trzeba farbować włosy?

Ombre i sombre są często wybierane przez kobiety, które nie mają czasu na częste wizyty u fryzjera – obie koloryzacje to świetne remedium na odrosty. Niezależnie od częstotliwości farbowania, warto zadbać o włosy ze szczególną starannością. Stworzone do tego są specjalne linie do włosów farbowanych.

Różne odcienie i efekt

włosy sombre czy ombre

Źródło: grandiamond.com

Włosy sombre czy ombre – które lepsze?

Jeśli masz ciemne włosy i lubisz wyraziste fryzury, chcesz zmienić diametralnie swój wygląd – wybierz ombre. Jeśli jednak ta koloryzacja jest dla Ciebie zbyt nienaturalna, masz jasne włosy i chcesz tylko dodać im objętości, ombre będzie zdecydowanie lepsze w Twoim przypadku. Wybór należy do Ciebie 😉

Wpis przygotowany przez:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.