Rodzaj włosów a lokówka

Dzięki lokówce do włosów w szybki oraz prosty sposób możesz uzyskać burzę pięknych loków. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego sprzętu różniących się między sobą wieloma parametrami. Wybierając lokówkę, musimy dopasować jej średnicę oraz kształt to typu naszych kosmyków. Jakie masz włosy? Cienkie czy grube? Rzadkie czy gęste? Nisko czy wysokoporowate? Długie czy krótkie? Sprawdź i dobierz odpowiednią lokówkę do swoich potrzeb!

Jakie typy włosów wyróżniamy?

Włosy można podzielić na cztery grupy. Pod względem skrętu wyróżnia się włosy proste, falowane, kręcone oraz spiralki, czyli afro. Włosy dzielimy także ze względu na ich grubość: na cienkie, pośrednie, grube, a także gęstość: na rzadkie, średnie i gęste. Istnieje również podział ze względu na porowatość włosów. Włosy mogą być nisko, średnio oraz wysokoporowate.

Włosy cienkie są miękkie, przyklapnięte, ciężko na nich ułożyć fryzurę i bardzo łatwo można je zniszczyć. Włosy pośrednie dość łatwo ułożyć, a fryzury zazwyczaj długo się utrzymują. Włosy grube są sztywne, a przy tym odporne na szkodliwe czynniki mechaniczne.

Charakterystyczne dla włosów rzadkich są prześwity na skórze głowy pomiędzy włosami oraz szeroki przedziałek. Z kolei przy włosach gęstych, skóra jest całkowicie pokryta włosami. Ten typ włosów to marzenie każdej kobiety.

Włosy niskoporowate są zdrowe, gładkie i błyszczące, odporne na szkodliwe czynniki, jednak dość ciężko je ułożyć. Włosy średnioporowate uznaje się za włosy normalne, dość podatne na układanie, jednak należy uważać, by ich nie zniszczyć. Włosy wysokoporowate łatwo się puszą, wyglądają na nieco suche, podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jednak łatwo je ułożyć.

O tym, jak sprawdzić porowatość włosów, pisaliśmy w artykule: Włosy wysoko i niskoporowate – co to oznacza? Jak określić porowatość włosów?

Wybierz lokówkę odpowiednią do swojego typu włosów

Na rynku dostępne są lokówki: tradycyjne, grube, stożkowe, spiralne oraz automatyczne.

Lokówka tradycyjna o średnicy od 15 do 25 mm to sprzęt, dzięki któremu można zakręcić gęste, dość drobne loczki. Świetna dla kobiet z cienkimi, rzadkimi oraz niskoporowatymi włosami, które mają tendencję do rozprostowywania się.

HH SIMONSEN – Lokówka ROD VS3

Lokówka do włosów gruba o średnicy od 32 do 38 mm przeznaczona jest do długich, jak i krótkich włosów, rzadkich, cienkich oraz średnio i wysokoporowatych. Przy czym, na długich włosach uzyskamy grube loki, natomiast krótkim oraz cienkim i rzadkim przy pomocy tej lokówki nadamy objętości.

HH SIMONSEN – Lokówka ROD VS7

Lokówka stożkowa, jak sama nazwa wskazuje, to sprzęt mający wałek w kształcie stożka. Przy jej pomocy uzyskamy loki grubsze u nasady i nieco drobniejsze na końcach. Świetnie się sprawdza na włosach cienkich i delikatnych. Polecana jednak także do włosów długich, grubych i gęstych, które mają tendencję do ciążenia w dół. Dzięki stylizacji tą lokówką fryzura nabiera objętości oraz lekkości. Świetna do włosów wysokoporowatych.

HH SIMONSEN – Lokówka ROD VS1

Lokówka spiralna, dzięki swej specyficznej końcówce, pozwala wyczarować na głowie niezwykle precyzyjne i sprężyste loki. Dostępne grubości wałka mieszczą się w przedziale od 15 do 38 mm, dlatego też każda Pani znajdzie odpowiednią średnicę do swojego typu włosów. Mniejszą – do cienkich, rzadkich włosów, a większą – do grubych i gęstych kosmyków.

HH SIMONSEN – Lokówka ROD VS10

Lokówka automatyczna jest niezwykle wygodna, ponieważ sama nawija włosy na wewnętrzny wałek. Będzie odpowiednia do każdego typu włosów.

Jak widzisz, wybór lokówek jest naprawdę duży. Z pewnością znajdziesz właściwy model dla swoich włosów, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się niezwykle dziewczęcą oraz frywolną fryzurą, jaką są loki. A jeśli jesteś posiadaczką romantycznych fal, możesz po prostu nadać im piękny kształt i doprowadzić je do ładu lub odwrotnie – sprawić, by nabrały zadziornego, nieco nonszalanckiego looku!