Marzą Ci się ciemne włosy, jednak nie chcesz ich poddawać zabiegowi koloryzacji? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Z powodzeniem możesz przyciemnić kosmyki naturalnymi, w pełni bezpiecznymi dla kondycji Twoich pasm sposobami. Poznaj domowe metody na przyciemnienie włosów!

Naturalne przyciemnianie włosów – dlaczego warto?

Metody naturalnego przyciemniania włosów możesz stosować nawet kilka razy w tygodniu. Domowe przyciemnianie pasemek niesie za sobą szereg korzyści. Zabieg ten doskonale wpływa na wygląd włosów, sprawiając, że kolor staje się ciemniejszy, głębszy i bardziej wyrazisty. To również doskonała, naturalna pielęgnacja włosów, ponieważ środki wykorzystywane do ich przyciemniania doskonale odżywiają i wygładzają pasemka. Systematyczne stosowanie naturalnych metod przyciemniających może dawać zadowalające efekty, warto zatem się z nimi zapoznać. Przedstawiane poniżej sposoby przeznaczone są zarówno dla osób, które nigdy nie farbowały włosów, jak i tych, które poddawały się już zabiegom koloryzacji.

Przyciemnianie włosów ziołami

Doskonałym sposobem na naturalne przyciemnianie włosów są płukanki z ziół, a dokładnie ze skrzypu polnego, pokrzywy, szałwii i rozmarynu, odznaczające się przyciemniającymi właściwościami. Przygotowanie ziołowej płukanki jest naprawdę proste. Wystarczy zalać 4 łyżeczki suszonych ziół wrzątkiem, pozostawić do ostudzenia, a następnie przelać do dużego naczynia i moczyć w naparze umyte wcześniej włosy. Płukanek na przyciemnienie włosów już nie spłukujemy. Trzeba jednak podkreślić, że płukankę należy wykonywać regularnie, tj. około 3 razy w tygodniu, by zauważyć różnicę w zmianie koloru kosmyków.

Naturalny sposób na ciemne włosy – płukanka z kory dębu

Korę dębu odznaczającą się szeregiem cennych właściwości dla naszego zdrowia wykorzystuje się również w celu ściągania jasnego koloru z włosów. By przygotować płukankę, należy 3 łyżki kory dębu zalać wrzątkiem, pozostawić do ostudzenia, przelać do miski i płukać włosy. Po takiej kuracji kosmyki mogą być nieco szorstkie i matowe, dlatego warto zaaplikować na nie pielęgnujący olejek. 

WELLA SP Luxe Oil 30ml – Olejek eliksir odbudowujący LOREAL Mythic Oil Original Oil 100ml – Nawilżający olejek do każdego rodzaju włosów KERASTASE Elixir Ultime Original Oil 100ml – Olejek pielęgnacyjny do wszystkich rodzajów włosów

Domowy sposób na przyciemnienie włosów – łupiny orzecha włoskiego

Płukanka z łupin orzecha włoskiego uznawana jest za jedną z najsilniejszych metod naturalnego przyciemniania włosów. By ją przygotować, należy rozdrobnione zielone łupiny orzecha włoskiego gotować na wolnym ogniu przez około 2 godziny. Po tym czasie wywar przecedzamy, pozostawiamy do ostudzenia i po umyciu włosów, płuczemy nim kosmyki. To jeden sposób. Drugi zaś polega na wykonaniu z orzechów domowej farby. Trzeba zmielić taką ilość łupin orzechów, by wypełniły dwie szklanki. Następnie łupiny mieszamy z odrobiną wody tak, żeby osiągnąć konsystencję papki. Równomiernie nakładamy ją na włosy i spłukujemy po około 30 minutach.

Ściąganie koloru z włosów olejkiem rycynowym

Olejek rycynowy, oprócz tego, że świetnie regeneruje i odżywia włosy, potrafi je też również przyciemnić. Na włosy należy zaaplikować olejek rycynowy, przeczesać kosmyki, by olejek dobrze je pokrył i założyć foliowy czepek. Po upływie kilku godzin (a najlepiej całej nocy) dokładnie myjemy włosy i gotowe! Zabiegu na włosy z użyciem olejku rycynowego nie należy powtarzać częściej niż 2 razy w tygodniu, ponieważ rycyna może wysuszać nasze pasemka. Dlatego i tak, po każdej aplikacji tego preparatu na kosmyki, zaleca się użycie kosmetyku o właściwościach nawilżających.

WELLA Invigo Nutri-Enrich Wonder Balm 150ml – Balsam intensywnie nawilżający bez spłukiwania KERASTASE Densifique Masque Densite 500ml – Maska regenerująca do włosów tracących gęstość KERASTASE Specifique Bain Riche Dermo-Calm 250ml – Wzbogacona kąpiel kojąca do włosów suchych

Jak w naturalny sposób przyciemnić włosy? Kawą!

Równie doskonałym sposobem na przyciemnienie włosów jest mielona kawa, którą można wykorzystać do tego zabiegu w dwojaki sposób. Możesz przygotować płukankę. Trzy łyżki kawy należy wsypać do rondelka, zalać 500 ml wrzątku i gotować na wolnym ogniu przez około 5 minut. Po tym czasie kawę przelewamy do miski i płuczemy włosy. Drugim sposobem jest przyrządzenie maski z kawy. Wówczas należy zalać 3 łyżki kawy wrzątkiem tak, by ten sięgał około centymetr ponad poziom kawy. Pozostawiamy do wystudzenia. Przygotowaną papkę nakładamy na włosy, zakładamy foliowy czepek i po upływie 20 minut spłukujemy pasemka letnią wodą.

Pamiętaj jednak, że naturalne sposoby przyciemniające włosy będą skuteczne i przyniosą oczekiwane rezultaty w postaci ciemniejszego i głębszego koloru pod warunkiem, kiedy będziesz je regularnie stosować.