MEDAVITA zestaw Lotion Concentree Homme - Kuracja przeciw wypadaniu włosów szampon 150ml + spray 100ml

Wcierki do włosów z Linii Cotion Concentree to preparaty z kwasem salicylowym pełne aktywnych komponentów roślinnego pochodzenia. Nie tylko pomagają one zwalczyć problem wypadania włosów, ale i poprawiają ogólny stan pasm. Czym różnią się między sobą poszczególne preparaty z serii, a co jest ich cechą wspólną?

Klasyczny Lotion Concentree – na poważne problemy z wypadaniem włosów

Lotion Concentree to podstawowa wcierka, stanowiąca bazę LC Medatonic oraz LC Homme. W jej składzie znajdziemy ponad dziesięć drogocennych składników naturalnych, których celem jest zapobieganie utracie włosów oraz stymulacja mikrokrążenia w skórze głowy. To m.in. rozmaryn, aloes, cynamon, imbir czy tatarak. Wykazują one silne działanie przeciwbakteryjne, kojące i nawilżające, a ponadto – doskonale pobudzają krążenie. Pomimo zawartości alkoholu, produkt nie wysusza skóry głowy ani kosmyków – to właśnie zasługa pozostałych komponentów nawilżających. W składzie preparatu znajduje się również kwas salicylowy, który penetruje mieszki włosowe, pozwalając innym składnikom na głębokie wniknięcie w pasma. Klasyczna wcierka LC przeznaczona jest do każdego rodzaju włosów. Okaże się ona pomocna w przypadku bardzo intensywnego wypadania niezależnie od przyczyny – również po chemioterapii. Klasyczny Lotion Concentree poleca się stosować trzy razy w tygodniu – najlepiej co drugi dzień. Przy takiej częstotliwości przynosi on zauważalne i oczekiwane efekty.

MEDAVITA Lotion Concentree 100ml – Tonik lotion przeciw wypadaniu włosów

Lotion Concentree Medatonic – przeciwko lekkiemu wypadaniu włosów

W porównaniu z klasyczną wcierką Lotion Concentree Lotion Concentre Medatonic to preparat stworzony dla osób z delikatnym wypadaniem włosów – np. sezonowym. Sprawdzi się on doskonale w przypadku lekko osłabionych pasm – m.in. po zabiegach koloryzacji – wymagających odbudowy oraz pobudzenia do wzrostu. Co więcej, produkt odświeża skórę głowy i pomaga podtrzymać efekty stosowania klasycznej wcierki LC. Te dwa preparaty różnią się między sobą niemal wyłącznie przeznaczeniem – jedyna różnica w ich składzie polega na stężeniu składników. LC Medatonic zawiera więcej wody niż podstawowa wcierka LC – to właśnie z tego powodu jest on znacznie delikatniejszy. Dzięki temu tę wersję preparatu można śmiało stosować po myciu włosów nawet codziennie. Zauważymy wówczas zdecydowaną różnicę w stanie skóry i wyglądzie naszej fryzury.

MEDAVITA Lotion Concentree Medatonic 100ml – wcierka przeciw wypadaniu włosów

Lotion Concentree Homme – na łysienie na tle androgenowym

Lotion Concentree Homme jest preparatem przeznaczonym do walki z łysieniem androgenowym. Podstawowe składniki produktu nie różnią się od tych zawartych we wcierkach LC i LC Medatonic. Wyróżnia go jednak obecność jednego charakterystycznego komponentu – ekstraktu z palmy sabałowej Serenoa Repens. To składnik o działaniu antyandrogenowym, który hamuje proces niszczenia mieszków włosowych. Właśnie dzięki niemu wcierka jest tak skuteczna w przypadku łysienia na tle hormonalnym. Lotion Concentree Home pomaga również uregulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszając tym samym problem szybkiego przetłuszczania się włosów. Podobnie jak klasyczny LC, powinien on być stosowany co drugi dzień – wówczas zauważymy najlepsze rezultaty.

MEDAVITA zestaw Lotion Concentree Homme – Kuracja przeciw wypadaniu włosów szampon 150ml + spray 100ml

Wyjątkowo bogaty skład, duża ilość składników aktywnych, wszechstronne działanie, nietłusta formuła bez spłukiwania – wszystko to znacząco wyróżnia wcierki Medavita Lotion Concentree na tle konkurencji. Oprócz naturalnego składu preparaty łączy również wyjątkowo wygodny sposób aplikacji – występują one w formie sprayu. Co ważne, wcierki LC nie powodują wzrostu włosów w niepożądanych miejscach – a wiele podobnych produktów daje właśnie taki efekt. Wcierki Lotion Concentree marki Medavita to preparaty stworzone dla wszystkich, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z problemem utraty włosów i gorszym wyglądem pasm. Stosowanie produktów zgodnie z zaleceniami jest w stanie przynieść niezwykłe rezultaty! Wszystkie preparaty Lotion Concentree dostępne są w asortymencie Bea Beleza.