Włosy farbowane mogą przez długi czas zachwycać swym zdrowym wyglądem i głębią koloru. Wystarczy właściwa pielęgnacja, by wydobyć z włosów intensywny odcień i cieszyć się efektem koloryzacji przez długi czas. Jak wydobyć głębię koloru po farbowaniu?

Odpowiednia pielęgnacja – doskonały sposób na wydobycie głębi koloru po zabiegu farbowania

Intensywny, równomierny kolor po farbowaniu zwykle utrzymuje się przez kilka tygodni od zabiegu. Po tym czasie pigment zaczyna się wypłukiwać, nasze włosy zaczynają tracić swój pierwotny wygląd, pojawiają się odrosty. Czy istnieje jakiś niezawodny sposób na to, by pasemka nie płowiały i nie traciły swego głębokiego koloru tak szybko?

Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych to klucz do zachowania intensywnego koloru włosów i wydobycia z nich wszystkiego, co najlepsze. Odpowiednie kosmetyki pozwalają zachować piękny kolor, ponieważ zapobiegają wypłukiwaniu się z kosmyków pigmentów farby. To jednak nie wszystkie ich zalety. Doskonale również odżywiają i nawilżają pasma, posiadają właściwości odbudowujące i wzmacniające strukturę pasm, dlatego przyczyniają się do poprawy ich kondycji. Ponadto zawierają w swym składzie filtry UV i formuły ochronne, które chronią kolor przed blaknięciem, a włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Stosowanie do pielęgnacji włosów farbowanych profesjonalnych kosmetyków to gwarancja długotrwałego, lśniącego i głębokiego koloru oraz gładkich, błyszczących, jedwabiście miękkich i doskonale odżywionych kosmyków.

Tonowanie włosów – najlepsza metoda na ożywienie i wydobycie głębi koloru włosów farbowanych

Po pewnym czasie od zabiegu farbowania kolor zaczyna się wypłukiwać, co przyczynia się do jego płowienia i blaknięcia. To najlepszy moment na skorzystanie z dobrodziejstw zabiegu, jakim jest tonowanie włosów. Jest niezawodnym sposobem na poprawę i uwydatnienie koloru włosów przy użyciu produktów cieniujących, takich jak szampony i odżywki wzmacniające kolor czy maski koloryzujące.

Są to wysokiej jakości produkty, które stanowią idealne uzupełnienie pielęgnacji włosów farbowanych. Nie dość, że ożywiają, odświeżają, uwydatniają i chronią kolor kosmyków, to tym samym poprawiają odcień pasm między farbowaniami, przedłużają trwałość koloru i pozwalają wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi koloryzacjami. Dodatkowo za sprawą zawartych w nich szeregu cennych składników odżywczych przyczyniają się do poprawy kondycji pasemek, wygładzają je i nadają wyjątkową miękkość.

Pigmenty znajdujące się w składzie produktów tonujących osiadają na powierzchni struktury włosa nie wnikając w jej głąb, dlatego tonowanie nie niszczy pasemek. Trzeba jednak podkreślić, że rezultaty tego zabiegu najlepiej widoczne są na włosach blond, rudych i jasnobrązowych.

Tonowanie kosmyków to prosty do przeprowadzenia zabieg dający naturalny efekt, który w szybki i bezpieczny sposób pozwala na ożywienie koloru i wypielęgnowanie pasemek.

MEDAVITA Choice Mask Caramello / Caramel 200ml – Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor Karmelowa MEDAVITA Luxviva Color Enricher Shampoo Beige Blond 250ml – Szampon do włosów tonujący i wzmacniający kolor Beżowy Blond

Zadbaj o prawidłową pielęgnację włosów farbowanych. Sięgaj po koloryzujące maski i odżywki, by wydobyć głębię koloru i przez długi czas móc cieszyć się spektakularnym efektem koloryzacji i pięknymi, lśniącymi włosami.