farbowanie włosów

Każda z nas marzy o intensywnym kolorze włosów farbowanych, który efektownie podkreśli naszą urodę i przez długi czas będzie utrzymywał się na pasmach. Niestety, często zdarza się, że już po kilku myciach kolor zaczyna wypłukiwać się, a włosy stają się matowe i pozbawione blasku. Sprawdź, jak temu zapobiec i co robić, by móc przez długi czas cieszyć się głębokim kolorem kosmyków.

Postaw na profesjonalne farby do włosów

Przedłużysz trwałość koloru po farbowaniu, jeśli oddasz swoje włosy w ręce profesjonalisty, który do koloryzacji stosuje tylko wysokiej jakości produktów. To, jakie produkty oraz w jaki sposób nakłada się je na włosy, naprawdę ma ogromne znaczenie. Pasma, na których przeprowadzono koloryzację w nieprawidłowy sposób, mogą szybko stać się kosmykami uwrażliwionymi z ubytkami w łuskach włosa. A kosmyki zniszczone, z naruszoną strukturą z pewnością będą krócej utrzymywały kolor. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalną koloryzację przy użyciu wysokiej jakości preparatów opartych na innowacyjnych technologiach, zapewniających komfort skórze głowy oraz posiadających właściwości pielęgnacyjne. Tego typu produkty gwarantują puklom intensywny kolor, niesamowity połysk, a także skuteczne pokrycie i dłuższą trwałość koloru.

LOREAL Majirel 50ml – Pielęgnujący krem koloryzujący, farba WELLA Koleston Perfect 60ml – Farba w kremie MATRIX Color Sync 90ml – Koloryzacja ton w ton bez amoniaku, farba

Stosuj kosmetyki do włosów farbowanych

By móc przez długi czas cieszyć się pięknym i intensywnym kolorem pasm, stosuj produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. Wybieraj te, zawierające w swym składzie substancje chroniące kolor.

Jaki szampon wybrać do włosów farbowanych? Doskonały wybór to delikatny produkt oczyszczający wolny od silnych detergentów, tj. niezaburzający naturalnej gospodarki wodno-lipidowej skóry i niepowodujący osłabienia i matowienia pasm. Pamiętaj też, by nie myć włosów częściej niż jest to koniecznie, ponieważ ta czynność pielęgnacyjna przyczynia się do wypłukiwania koloru. Dlatego zaleca się myć pukle co dwa, a nawet co trzy dni. Jeśli do tego czasu pasma zdążą się przetłuścić, zawsze możesz sięgnąć po suchy szampon, ograniczający produkcję sebum.

MATRIX Total Results Keep Me Vivid Shampoo 300ml – Szampon chroniący kolor MEDAVITA Luxviva Post Color 250ml – Szampon do włosów farbowanych utrzymujący i chroniący kolor KEMON Actyva Colore Brillante Shampoo 250ml – Szampon do włosów farbowanych LOREAL Soft Cleanser Vitamino Color Szampon 300ml – Bezsiarczanowy szampon do włosów farbowanych

Odżywiaj i nawilżaj

Oczywiście kolejnym punktem w pielęgnacji włosów farbowanych powinno być stosowanie odżywek i masek. Po każdym myciu aplikuj na włosy odżywkę, która nawilży, poprawi kondycję pasm i przedłuży trwałość koloru. Natomiast 1-2 razy w tygodniu sięgnij po maskę do włosów, np. maskę z wyciągiem proteiny mlecznej, którą posiada w swojej ofercie marka Kallos. Składniki aktywne maski wnikną w głąb włosa i wzmocnią działanie odżywki. W celu wzmocnienia koloru polecamy również stosować między farbowaniami szampony lub odżywki i maski koloryzujące, dzięki którym odświeżymy odcień, przywrócimy intensywność koloru, a dodatkowo nawilżymy i odżywimy włosy.

KALLOS Latte Hair Mask with Milk Protein 800ml – Maska z wyciągiem proteiny mlecznej do włosów suchych i zniszczonych MATRIX Total Results Keep Me Vivid Color Lamination 200ml – Spray chroniący kolor TRENDY HAIR Lait Shikiso 300ml – Odżywka do włosów farbowanych i rozjaśnianych
MEDAVITA Luxviva Color Enricher Shampoo 250ml – Szampon do włosów tonujący i wzmacniający kolor (różne odcienie) MEDAVITA Choice Mask 200ml – Maska do włosów koloryzująca, zmieniająca kolor (różne odcienie) KEMON Yo Cond Color System 150ml – Odżywka koloryzująco-pielęgnacyjna (różne odcienie) MAVERICK Colour Bomb Creme Conditoner 250ml – Odżywka koloryzująca (różne odcienie)

Bez względu jednak na to, jaką odżywkę czy maskę wybierzesz, pamiętaj, by nie aplikować ich na skórę głowy, nie przesadzać z ilością oraz dokładnie je spłukiwać. Jeśli zbagatelizujesz te proste zasady, Twoje pasma będą się szybciej przetłuszczały. W efekcie będziesz częściej je myć, a to spowoduje szybszą utratę koloru. Dzięki stosowaniu kosmetyków dedykowanych włosom farbowanym, Twoje pasma będą miały więcej blasku, zatem i kolor stanie się ładniejszy i bardziej intensywny.

Chroń włosy przed słońcem

Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym to produkty, których potrzebuje nie tylko nasza skóra, ale i włosy! W szczególności w porze letniej, kiedy promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej intensywne. Promienie słoneczne przesuszają włosy i sprawiają, ze stają się łamliwe i rozdwojone. Co więcej, czy wiesz, że światło ultrafioletowe może wnikać we włosy i przyczyniać się do zmiany koloru? Na przykład na blond pasemkach uwidaczniają się zielono-sine refleksy. By należycie zabezpieczyć pasma przed słońcem, kosmetyki do włosów z filtrem należy stosować kilka razy dziennie.

MEDAVITA Solarich Olio in Crema Miracoloso 10 in 1 150ml – Kremowy olejek w sprayu 10 w 1

Zastosuj się do przedstawionych przez nas zasad, by móc przez długi czas olśniewać pięknym, intensywnym i głębokim kolorem włosów farbowanych.