Wiosna tuż za rogiem – a to idealna pora roku na odświeżenie wizerunku. Jeśli chcesz zaskakiwać swoim wyglądem każdego wiosennego dnia, sprawdź, jakie fryzury okażą się dobrym wyborem na pierwsze ciepłe miesiące.

Pixie cut

Jedną z najmodniejszych fryzur na wiosnę 2024 roku okaże się tzw. pixie cut. To nic innego jak połączenie bardzo krótkich włosów po bokach i nad karkiem z dłuższą górą. Fryzura ta gwarantuje jeszcze większą pewność siebie i stanowi idealny wybór dla odważnych kobiet, które marzą o zmianie wizerunku. To także wyjątkowo uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, na które decydują się kobiety w różnym wieku.

Prosty bob

Wiosną tego roku modny będzie również popularny prosty bob o równej długości. Zazwyczaj fryzura ta sięga do okolic żuchwy i wyróżnia się przedziałkiem na środku głowy. W tym przypadku cieniowanie jest raczej rzadkością. Prosty bob to dobry wybór niezależnie od wieku czy kształtu twarzy – pasuje on niemal każdej kobiecie, zwłaszcza posiadaczce naturalnie prostych włosów bez skłonności do falowania i puszenia. Nie ma znaczenia również długość pasm – fryzura wygląda dobrze zarówno na całkiem krótkich kosmykach, jak i na włosach do obojczyka.

Ballerina bun

Kolejną fryzurą, która pozostanie w trendach przez całą wiosnę 2024, jest tzw. ballerina bun, czyli elegancki kok z zaczesanymi na gładko włosami. Stanowi on idealny wybór zarówno na wielkie wyjście, jak i na co dzień. To nie tylko efektowna, ale i bardzo wygodna fryzura, która okaże się strzałem w dziesiątkę szczególnie w cieplejsze wiosenne dni. Koczka można dodatkowo ozdobić kolorową wstążką lub dekoracyjną spinką.

Cięcie z grzywką

Wiosną 2024 na topie będą także cięcia z grzywką – bez względu na długość włosów. To bez wątpienia jedna z najłatwiejszych metod na szybką metamorfozę i podkreślenie charakteru. Szczególnie modnym wyborem okaże się prosta, postrzępiona grzywka lub tzw. „bottleneck bangs”. W przypadku drugiej z nich w środkowej części grzywki kosmyki są znacznie krótsze i mocno ścieniowane – tak, aby od przedziałka rozchodziły się one w kształt… szyjki butelki.

Luźny warkocz

Wiosna to zdecydowanie idealna pora na luźne, dziewczęce warkocze. Zwiewna sukienka, dżinsowa kurtka, trampki i romantyczny francuz lub kłos to doskonałe połączenie, które kochają szczególnie młodsze kobiety. W 2024 roku warkocz wciąż pozostanie w modzie – to modna i wyjątkowo wygodna fryzura, która sprawdzi się w różnych okolicznościach.

Prostota, która zawsze się obroni

Zwyczajne rozpuszczone włosy to bez wątpienia jedna z tych fryzur, które zdają egzamin bez względu na porę roku oraz panujące w danej chwili trendy. W związku z tym wiosną 2024 wciąż modne będą najprostsze fryzury bez upięć, pozbawione gumek, spinek i innych dodatków. Włosy luźno opadające na plecy czesze sam wiatr – taka fryzura od razu przywodzi na myśl wiosenną wolność i swobodę.

Half-up

Wiosną 2024 i w późniejszych miesiącach tego roku królowała będzie również fryzura typu half-up. W tym przypadku połowa włosów jest upięta z tyłu lub na samym czubku głowy, a reszta – pozostaje rozpuszczona. Spiętą część można dodatkowo zapleść w efektowny warkocz.

Absolutne must-have do wszelkiego rodzaju fryzur

Bez względu na to, która z wymienionych fryzur będzie tej wiosny Twoją ulubioną, potrzebujesz kilku akcesoriów, które pomogą Ci w jej perfekcyjnym wykonaniu. Jednym z nich jest dobrej jakości szczotka do włosów, która poradzi sobie z nawet najbardziej niesfornymi pasmami – np. popularny drewniany model marki Anwen. W Twojej kolekcji nie może zabraknąć również wytrzymałych gumek do włosów. Najlepszy wybór stanowią delikatne, jedwabne propozycje, odpowiednie dla nawet najsłabszych pasm – jak te pochodzące od firmy POSHYOU. Aby utrzymać fryzurę na swoim miejscu przez cały dzień, warto zaopatrzyć się z kolei w odpowiedni kosmetyk utrwalający – np. lakier Idol Atmosphere No gas Spray od Medavity. Taki podstawowy zestaw pozwoli Ci stworzyć idealną fryzurę i cieszyć się nią od rana do nocy!